Superpuchar Hiszpanii: Real Madryt zagra w finale

Piłkarze Realu Madryt awansowali do finału Superpucharu Hiszpanii. "Królewscy" pokonali w Rijadzie w serii rzutów karnych Valencię 4-3. Po 90 minutach gry i dogrywce było 1:1.

Mistrzowie kraju z Madrytu prowadzili po pierwszej połowie. Bramkę w 39 min z rzutu karnego strzelił Francuz Karim Benzema. Bezpośrednio po zmianie stron wyrównał brazylijski napastnik Samuel Lino.

W konkursie "jedenastek" gracze Realu byli bezbłędni, zaś wśród rywali zawiedli Eray Comert i Jose Gaya.

Drugi finalista zostanie wyłoniony w czwartek. FC Barcelona, której zawodnikiem jest Robert Lewandowski, zagra z Betisem Sevilla.

Triumfator rozgrywek zostanie wyłoniony w niedzielę

Superpuchar Hiszpanii został po raz pierwszy rozegrany w Arabii Saudyjskiej w 2020 r. w mieście Dżudda, gdzie w finale Real Madryt pokonał Atletico Madryt. Drugi turniej odbył się w Rijadzie na początku 2022 r., a zdobywcą trofeum okazał się ponownie Real, który tym razem w decydującym meczu wygrał z Athletic Bilbao.