Barcelona w finale Superpucharu Hiszpanii! Gol Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski z golem dla Barcelony.

Real Betis i FC Barcelona zmierzyły się w drugim półfinale hiszpańskiego Superpucharu. Do finału awansowała "Blaugrana", wygrywając po serii rzutów karnych.

Barcelona strzeliła gola już w 23. minucie, jednak wówczas trafienie Pedriego zostało anulowane z powodu spalonego. Jak się okazało, jeszcze przed przerwą "Duma Katalonii" wyszła na prowadzenie za sprawą gola Lewandowskiego. Napastnik reprezentacji Polski - przy odrobinie szczęścia - skutecznie odnalazł się w sytuacji podbramkowej i otworzył wynik.

Po przerwie Betis dążył do wyrównania. Piłkarze z Sewilli dopięli swego w 77. minucie. Wówczas gola na 1:1 strzelił Nabil Fekir. Chwilę później ponownie prowadzenie Barcelonie dał Lewandowski, jednak sędzia anulował gola ze względu na pozycję spaloną.

Dogrywka rozpoczęła się w wymarzony sposób dla Barcelony. Już po trzech minutach bramkę na 2:1 dla podopiecznych Xaviego zdobył Ansu Fati. Radość ekipy z Katalonii trwała jednak tylko kilka minut, gdyż Betis ponownie doprowadził do wyrównania - tym razem za sprawą trafienia Lorena Morona.

Druga część dogrywki nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc do wyłonienia zwycięzcy konieczna była seria rzutów karnych. W tej zabrakło doświadczonego Andresa Guardado, który pod koniec dogrywki zobaczył czerwoną kartkę. Jedenastki skuteczniej wykonywali piłkarze z Katalonii, którzy wygrali 4:2. Pierwszego karnego dla Barcelony wykorzystał Lewandowski, a po stronie Betisu pomylili się Juanmi i William Carvalho.

Triumfator rozgrywek zostanie wyłoniony w niedzielę. Na wygranego z meczu Betis - Barcelona czekał Real Madryt, który w drugim półfinale ograł Valencię również po serii rzutów karnych.

Superpuchar Hiszpanii został po raz pierwszy rozegrany w Arabii Saudyjskiej w 2020 r. w mieście Dżudda, gdzie w finale Real Madryt pokonał Atletico Madryt. Drugi turniej odbył się w Rijadzie na początku 2022 r., a zdobywcą trofeum okazał się ponownie Real, który tym razem w decydującym meczu wygrał z Athletic Bilbao.

Real Betis - FC Barcelona 2:4 w rzutach karnych (2:2, 1:1, 0:1)
Bramka: Fekir 77, Moron 101 - Lewandowski 40, Fati 93

Czerwona kartka: Guardado 119 (za dwie żółte kartki)