Kanały sportowe Polsatu pokażą mistrzostwa Europy w short tracku w Gdańsku

Zimowe
Kanały sportowe Polsatu pokażą mistrzostwa Europy w short tracku w Gdańsku
fot. PZŁS
W piątek w Gdańsku ruszają mistrzostwa Europy w short tracku.

W piątek w Gdańsku ruszają mistrzostwa Europy w short tracku. Prestiżowy turniej z udziałem przedstawicieli 25 państw będzie w całości transmitowany w Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport News. Polscy fani trzymają kciuki za Natalię Maliszewską oraz reprezentującego nasz kraj Diane Selliera, którzy są faworytami do walki o medale.

Od początku sezonu Biało-Czerwoni imponują formą. W Pucharze Świata zdobyli już pięć medali. Liderka reprezentacji Polski Natalia Maliszewska prowadzi także w klasyfikacji generalnej na dystansie 500 metrów. To koronna konkurencja Wicemistrzyni Świata z 2018 roku oraz Mistrzyni Europy z roku 2019, która jest multimedalistką wielkich imprez short trackowych. Mocnym kandydatem do walki o medale jest także Diane Sellier, który nasz kraj reprezentuje od 2021 roku, a jesienią po raz pierwszy triumfował w Pucharze Świata. W bieżącym sezonie na podium stanęła również Biało-Czerwona sztafeta mieszana, co daje kibicom dodatkowe powody do optymizmu przed rywalizacją w Gdańsku.


Tegoroczne mistrzostwa Europy w short tracku odbędą się w gdańskiej hali Olivia w dniach 13-15 stycznia. Piątek upłynie pod znakiem biegów kwalifikacyjnych zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i drużynowych. W sobotę odbędą się finały na dystansie 500 i 1500 metrów kobiet oraz mężczyzn. W niedziele ścigać się będą sztafety oraz indywidulnie mężczyźni i kobiety na dystansie 1000 metrów.

 

Wielogodzinne transmisje dostępne będą w Polsacie Sport News i Polsacie Sport Extra. Wyścigi skomentuje dziennikarz Polsatu Sport Grzegorz Michalewski wspólnie z łyżwiarzem Jakubem Jaworskim. Wywiady przeprowadzi reporter Tomasz Lach, natomiast w studiu zasiądą Marcin Lepa z Polsatu Sport, mistrz olimpijski z Soczi Zbigniew Bródka oraz zaproszeni goście.

 

Na bieżąco o wynikach ME w Gdańsku informować będą Polsatsport.pl oraz sportowe serwisy informacyjne w Polsat News, przygotowywane przez redakcję sportową Polsatu.


Szczegółowy plan transmisji w kanałach sportowych Telewizji Polsat dostępny jest w portalu Polsatsport.pl.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie