ATP w Auckland: Brytyjsko-francuski finał

Rozstawiony z numerem drugim brytyjski tenisista Cameron Norrie pokonał Amerykanina Jensona Brooksby'ego 6:3, 6:4 i awansował do finału turnieju ATP na twardych kortach w nowozelandzkim Auckland.

Rozstawiony z numerem drugim brytyjski tenisista Cameron Norrie pokonał Amerykanina Jensona Brooksby'ego 6:3, 6:4 i awansował do finału turnieju ATP na twardych kortach w nowozelandzkim Auckland (pula nagród 713 495 dolarów).

Rywalem zajmującego 12. miejsce w światowym rankingu urodzonego w Johannesburgu 27-latka będzie w sobotę Richard Gasquet. 36-letni Francuz wygrał w półfinale walkowerem ze swoim rodakiem Constantem Lestienne.

Norrie powalczy o piąty tytuł w karierze, a w finale zawodów ATP wystąpi po raz 12. Gasquet, 15 lat temu siódma rakieta globu, w finale zagra po raz 33, ale pierwszy od 2021. Na 16. tytuł w karierze czeka od 2018 rorku, kiedy triumfował na trawie w s'Herrtogenbosch.