Deklasacja w Tauron Lidze! Siatkarki BKS pewnie wygrały na wyjeździe

Trener BKS Bostik Bielsko-Biała Bartłomiej Piekarczyk.

W spotkaniu 11. kolejki Tauron Ligi siatkarki OnlyBio Pałac Bydgoszcz przegrały z BKS Bostik Bielsko-Biała 0:3. Podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka przejęły inicjatywę w końcówce pierwszej odsłony i do końca nadawały ton wydarzeniom na boisku. W drugim piątkowym meczu siatkarki Roleski Grupa Azoty Tarnów uległy #VolleyWrocław 0:3.

Premierowa odsłona długo nie wskazywała na takie rozstrzygnięcie. Siatkarki Pałacu uzyskały wyraźną przewagę (14:9) i wydawało się, że są na dobrej drodze do wygrania tego seta. Sytuacja zmieniła się diametralnie od stanu 17:15. Rywalki bardzo dobrze zaprezentowały się w polu serwisowym, wykorzystały problemy gospodyń w przyjęciu i w dwóch ustawieniach rozstrzygnęły seta na swoją korzyść. Zamknęły tę partię nokautującą serią – od stanu 18:18 do 18:25.

Taki przebieg końcówki pierwszego seta podłamał gospodynie, które w kolejnych partiach nie były już w stanie nawiązać wyrównanej walki z przeciwniczkami. Wynik drugiej odsłony na 17:25 ustaliła asem serwisowym Paulina Damaske. W trzeciej wyrównany był jedynie początek, bo w końcówce ekipa z Bielska-Białej pewnie zmierzała po zwycięstwo. Przypieczętowała je punktowym blokiem Weronika Sobiczewska (14:25).

Skrót meczu Pałac - BKS:

Najwięcej punktów: Monika Gałkowska (16) – Pałac; Paulina Damaske (17), Paulina Majkowska (11) – BKS. MVP: Paulina Majkowska (5/9 = 56% skuteczności w ataku + 6 bloków).

OnlyBio Pałac Bydgoszcz – BKS Bostik Bielsko-Biała 0:3 (18:25, 17:25, 14:25)

Pałac: Paulina Bałdyga, Monika Gałkowska, Anna Lewandowska, Pola Nowakowska, Kinga Różyńska, Ewelina Żurowska – Agata Witkowska (libero) oraz Koleta Łyszkiewicz, Magdalena Mazurek. Trener: Mirosław Zawieracz.
BKS: Martyna Borowczak, Paulina Damaske, Paulina Majkowska, Julia Nowicka, Dominika Pierzchała, Weronika Sobiczewska – Julia Mazur (libero) oraz Agata Nowak (libero), Nikola Abramajtys. Trener: Bartłomiej Piekarczyk.

***

Drugi piątkowy mecz Tauron Ligi również zakończył się w trzech setach. Siatkarki Roleski Grupa Azoty Tarnów przegrały na własnym terenie z #VolleyWrocław 0:3.

Najwięcej punktów: Klaudia Świstek (10) – Tarnów; Julia Szczurowska (15), Joanna Pacak (12), Anna Bączyńska (11) – Wrocław. MVP: Julia Szczurowska (12/37 = 32% skuteczności w ataku + 3 bloki).

Roleski Grupa Azoty Tarnów – #VolleyWrocław 0:3 (19:25, 20:25, 20:25)

Roleski: Wiktoria Kowalska, Marta Łyczakowska, Katarzyna Marcyniuk, Magdalena Ociepa, Gabriela Ponikowska, Klaudia Świstek – Anna Pawłowska (libero) oraz Aleksandra Szczepańska, Wiktoria Szumera, Aleksandra Żurawska. Trener: Marcin Wojtowicz.
#VolleyWrocław: Anna Bączyńska, Regiane Bidias, Lucie Muhlsteinova, Joanna Pacak, Julia Szczurowska, Dominika Witowska – Magdalena Saad (libero) oraz Łucja Kuriata. Trener: Michal Masek.

Wynik meczów 11. kolejki Tauron Ligi:

2023-01-12: Moya Radomka Lotnisko Radom – Energa MKS Kalisz 1:3 (25:19, 26:28, 15:25, 23:25)
2023-01-13: OnlyBio Pałac Bydgoszcz – BKS Bostik Bielsko-Biała 0:3 (18:25, 17:25, 14:25)
2023-01-13: Roleski Grupa Azoty Tarnów – #VolleyWrocław 0:3 (19:25, 20:25, 20:25)
2023-01-14: Developres Bella Dolina Rzeszów – Grupa Azoty Chemik Police (sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-14: IŁ Capital Legionovia Legionowo – UNI Opole (sobota, godzina 19.00)
2023-01-15: ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź (niedziela, godzina 19.00).