PlusLiga: LUK ograł GKS

Siatkarz GKS Katowice Jakub Szymański oraz Jan Nowakowski i Marcin Komenda z LUK Lublin podczas meczu 20. kolejki PlusLigi.

W spotkaniu otwierającym 20. kolejkę PlusLigi siatkarze GKS Katowice przegrali z LUK Lublin 0:3. Gospodarze ambitnie walczyli, ale w każdym z setów wyraźną przewagę miała ekipa trenera Dariusza Daszkiewicza.

Siatkarze z Lublina uzyskali przewagę już na początku (1:4) i utrzymywali ją na przestrzeni pierwszego seta (8:12, 14:18), grając skuteczniej w ataku i popełniając mniej błędów od rywali. Seta zamknął skutecznym atakiem Jeffrey Jendryk (18:25).

W drugiej odsłonie, po wyrównanym początku (5:5), inicjatywę przejęli lublinianie. Odskoczyli na kilka punktów (9:12) i długo utrzymywali wyraźną przewagę (11:15 – po asie Szymona Romacia, 17:21). W końcówce siatkarze GKS zerwali się do walki i złapali kontakt (21:22). Kluczowe akcje wygrali jednak goście, a wynik na 22:25 ustalił asem serwisowym Jendryk.

Set numer trzy to dobre otwarcie siatkarzy GKS (7:5). Przez pewien czas wynik oscylował wokół remisu (12:12, 17:17). W końcówce przewagę uzyskali goście, którzy dobrze zaprezentowali się w bloku, dołożyli punkty bezpośrednio z zagrywki (18:21 – Mateusz Malinowski, 19:23 – Romać). Piłkę meczową wywalczył Jendryk, a błąd gospodarzy w ataku zakończył rywalizację (21:25).

Skrót meczu GKS - LUK:

Najwięcej punktów: Jakub Szymański (15), Gonzalo Quiroga (10) – GKS; Szymon Romać (20), Nicolas Szerszeń (12) – LUK. MVP: Szymon Romać (14/24 = 58% skuteczności w ataku + 4 asy + 2 bloki; zagrał na +16).

GKS Katowice – LUK Lublin 0:3 (18:25, 22:25, 21:25)

GKS: Gonzalo Quiroga, Piotr Hain, Georgi Seganow, Jakub Szymański, Marcin Kania, Jakub Jarosz – Bartosz Mariański (libero) oraz Wiktor Mielczarek, Damian Domagała, Dawid Ogórek (libero), Jakub Nowosielski. Trener: Grzegorz Słaby.
LUK: Jeffrey Jendryk, Marcin Komenda, Wojciech Włodarczyk, Jan Nowakowski, Szymon Romać, Nicolas Szerszeń – Dustin Watten (libero) oraz Szymon Gregorowicz (libero), Mateusz Malinowski. Trener: Dariusz Daszkiewicz.