Marokańczycy nie zostali wpuszczeni do Algierii. Nie zagrają w kontynentalnych mistrzostwach

Piłka nożna
Marokańczycy nie zostali wpuszczeni do Algierii. Nie zagrają w kontynentalnych mistrzostwach
fot. PAP/EPA
Marokańscy kibice nie będą mogli podziwiać swojego zespołu w Mistrzostwach Narodów Afryki

Reprezentacja Maroka nie weźmie udziału w tegorocznych Mistrzostwach Narodów Afryki, które zostaną rozegrane w Algierii. Wszystko z powodu zamknięcia algierskiej przestrzeni powietrznej dla marokańskich samolotów - informuje serwis lemonde.fr.

Algieria zamknęła przestrzeń powietrzną dla przewoźników z Maroka we wrześniu 2021 roku. Miesiąc wcześniej oba kraje zerwały stosunki dyplomatyczne. Relacje między nimi są napięte od dawna, a spór dotyczy m.in. kwestii Sahary Zachodniej. Algieria oskarża Maroko, że nie dotrzymuje ono umów związanych z tym terytorium, a także wspiera separatystów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Radomiak Radom pozyskał nowego obrońcę

 

W grudniu wydawało się, że Maroko uzyska warunkową zgodę na przylot do Algierii. Ostatecznie nie udało się jej uzyskać, o czym poinformowała marokańska federacja na oficjalnym koncie na Twitterze. 

 

"Marokańska drużyna piłkarska nie jest w stanie odbyć podróży do Konstantyna, ponieważ ostateczna zgoda na odbycie lotu Royal Air Maroc, oficjalnego przewoźnika marokańskich drużyn piłkarskich, z Rabatu do Konstantyna nie została potwierdzona" - napisano.

 

Mistrzostwa Narodów Afryki to turniej, który jest organizowany od 2009 roku. Odbywa się co dwa lata i jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla zawodników grających w ligach afrykańskich. Do tej pory rozegrano sześć edycji. Maroko, obok Demokratycznej Republiki Kongo, ma najwięcej triumfów w tej imprezie. Obie reprezentacje wygrywały ją dwukrotnie.

 

Tegoroczne Mistrzostwa Narodów Afryki odbędą się w dniach 13 stycznia - 4 lutego 2023 w Algierii. Mecze będą rozgrywane w czterech miastach: Algierze, Oranie, Konstantynie i Annabie. Marokańczycy mieli grać w grupie C z Sudanem, Madagaskarem i Ghaną.

 

Maroko było rewelacją ubiegłorocznego mundialu w Katarze, na którym dotarło do półfinału i ostatecznie zajęło czwarte miejsce. "Lwy Atlasu" zostały pierwszą reprezentacją w historii Afryki, która dotarła tak daleko na mistrzostwach świata.

PSZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie