Alpejski PŚ: Federica Brignone wygrała supergigant w St. Anton

Federica Brignone

Włoszka Federica Brignone wygrała w austriackim St. Anton supergigant alpejskiego Pucharu Świata, który zastąpił wcześniej planowany zjazd. Odwołano go z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych, nie udało się bowiem przeprowadzić treningu, co jest wymagane przepisami FIS.

Drugie miejsce ze stratą 0,54 s zajęła Szwajcarka Joana Haehlen, a trzecie jej rodaczka Lara Gut-Behrami - strata 0,66 s. Polki nie startowały.

Sobotni przejazd zawodniczki rozpoczynały na starcie rezerwowym, gdyż wyżej na stoku zalegała zbyt gruba pokrywa śniegu i organizatorzy nie zdołali jej usunąć.

W St. Anton nie startowała liderka klasyfikacji generalnej alpejskiego PŚ Amerykanka Mikaela Shiffrin, która specjalizuje się w konkurencjach technicznych.

32-letnia Brignone odniosła 21. w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata.

Po trzech supergigantach, jakie rozegrano w sezonie, liderką jest nadal Włoszka Elena Curtoni, która w sobotę zajęła 13. lokatę ze stratą 1.35 do triumfatorki. W klasyfikacji generalnej nadal zdecydowanie prowadzi Shiffrin.

Przejazdu nie ukończyły m.in. Austriaczka Nina Ortlieb, Włoszka Sofia Goggia, Słowenka Ilka Stuhec oraz Szwajcarka Michelle Gisin.