Czy PZPN kontaktował się z legendarnym trenerem? Rzecznik zabrał głos

Piłka nożna

- Nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć - powiedział Jakub Kwiatkowski. Rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej wypowiedział się między innymi na temat możliwych rozmów Cezarego Kuleszy z legendarnym trenerem.

Najpierw Kwiatkowski powiedział, czym PZPN kieruje się przy wyborze nowego szkoleniowca Biało-Czerwonych. 

 

- Polski Związek Piłki Nożnej w tym momencie szuka nowego selekcjonera. Dostajemy dużo zgłoszeń od różnych trenerów i ich agentów, ale też sami przeczesujemy ten rynek. Chcemy to zrobić rozważnie, wiemy, jakie kryteria są postawione przed potencjalnym selekcjonerem. Zależy nam, żeby był to trener, który ma już doświadczenie w pracy z reprezentacją, lub też jest to szkoleniowiec, który odnosił duże sukcesy w klubach, również jako piłkarz. Mimo to najważniejszym aspektem jest to, żeby miał doświadczenie jako selekcjoner, bo praca w klubie i w reprezentacji wygląda inaczej. Kandydatury są przesiewane i analizowane. Prezes Kulesza już wspominał, że jest trzech czołowych kandydatów, z którymi prowadzone są rozmowy. Potrzeba jeszcze czasu, by zapadły te ostateczne decyzje - powiedział.

 

ZOBACZ TAKŻE: Marek Papszun następcą Czesława Michniewicza? "Telefon nie dzwonił"

 

Następnie rzecznik PZPN stwierdził, że obecnie największe szanse na przejęcie polskiej kadry ma trener zza granicy.

 

- Na ten moment wyłącznie mówimy o trenerach zagranicznych. W aktualnej sytuacji nie patrzymy w stronę trenerów z Polski. Pamiętajmy, że od momentu wyrażenia zgody przez potencjalnego kandydata, do momentu podpisania umowy też mija trochę czasu. Wtedy rozpoczynają się szczegółowe negocjacje. Chcemy również, by nowy sztab był obudowany trenerami z Polski. Te szczegóły wpływają na to, kiedy ostatecznie będzie można podjąć decyzję - stwiedził.

 

Kwiatkowski powiedział przy okazji, czemu polscy trenerzy nie są obecni brani pod uwagę.

 

- Zależy nam na doświadczeniu w roli selekcjonera. W Polsce rzadko się zdarza, by trener wrócił na stanowisko, które wcześniej piastował - ocenił.

 

Szymon Zaworski, który rozmawiał z rzecznikiem polskiej federacji, zapytał, czy głównymi kandydatami na selekcjonera są Paulo Bento, Vladimir Petkovic oraz Steven Gerrard. Padło również pytanie o rozmowy na linii PZPN - Diego Simeone.

 

- Nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć. Proszę zwolnić mnie z odpowiedzi na to pytanie - powiedział Kwiatkowski.

 

Mimo to nadal nie wiadomo, kiedy poznamy nazwisko nowego selekcjonera.

 

- Nie chcę podawać konkretnego terminu, bo negocjacje mogą się przedłużyć. Lepiej nie podawajmy dat. Zależy nam na tym, by odbyło się to jak najszybciej - podsumował rzecznik PZPN.

 

Całość rozmowy w załączonym materiale wideo.

 

Szymon Zaworski/AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie