Natalia Maliszewska zabrała głos po zdobyciu srebrnego medalu

Zimowe
Natalia Maliszewska zabrała głos po zdobyciu srebrnego medalu
fot. PAP/Adam Warżawa
Natalia Maliszewska zabrała głos po zdobyciu srebrnego medalu

Natalia Maliszewska zadedykowała wywalczony w Gdańsku srebrny medal mistrzostw Europy w short tracku na 500 m swojemu tacie. - Cieszę się, że był dzisiaj ze mną. To najpiękniejszy dzień w moim życiu – zapewniła łyżwiarka Juvenii Białystok.

Maliszewska zdobyła swój czwarty medal ME na tym dystansie. W 2019 roku w Dordrechcie stanęła na najwyższym, trzy lata temu w Debreczynie na trzecim, a w 2021 roku w Gdańsku na drugim stopniu podium.

 

27-letnia łyżwiarka przekonywała, że droga do finałowej rywalizacji nie była jednak dla nie spacerkiem.

 

- Ćwierćfinał nie poszedł mi tak jak chciałam, a półfinał był dla mnie bardziej stresujący niż sam finał. Dopiero kiedy przesunęłam z piątej pozycji na drugą, to mogłam odetchnąć. To było też piękne, że tak zgrałyśmy się z Nikolą Mazur, a kompletnie tego nie planowałyśmy. Zajęłyśmy dwa pierwsze miejsca i fajnie było złapać ją za rękę na mecie, żeby razem radować się z awansu do finału – powiedziała Maliszewska.

 

ZOBACZ TAKŻE: Halvor Granerud szczerze o polskich kibicach. Mówi też o skoczni w Zakopanem: "Nie zakochałem się, ale..."

 

W decydującym wyścigu musiała uznać wyższość tylko broniącej tytułu znakomitej Holenderki Suzanne Schulting, która w sobotę triumfowała także na 1500 m. Trzecia była Włoszka Arianna Valcepina, natomiast Mazur zajęła ostatnią piątą pozycję.

 

- Na mecie przeżyłam kumulację emocji. To był też najpiękniejszy dzień w moim życiu. Nigdy tego nie zapomnę. Cieszę się razem z każdą osobą, która przyszła nas dopingować do hali Olivia. Ten sukces jest też ich udziałem – podkreśliła.

 

Maliszewska mogła również liczyć w Gdańsku na wsparcie swoich najbliższych.

 

- Medal dedykuję mojemu tacie. To wspaniałe, że mogłam razem z nim cieszyć się z tego osiągnięcia. Dziękuję, że wziął wolne i dziękuję jego firmie, że dała mu to wolne, żeby ze mną był. Na trybunach była także moja siostra Patrycja i mój narzeczony Piotr Michalski. Zabrakło tylko mojego brata – dodała.

 

W niedzielę najlepsza polska łyżwiarka na torze krótkim rywalizować będzie na 1000 m oraz w finale kobiecej sztafety na 3000 m. Rywalkami biało-czerwonych będą Holenderki, Włoszki i Węgierki.

 

- Mamy z dziewczynami za sobą wiele biegów, które dużo nas nauczyły. Liczę, że dopisze nam szczęście, a wspaniały doping z trybun poniesie nas do kolejnego sukcesu – podsumowała Maliszewska.

 

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie