Wisła Płock ograła Jagiellonię Białystok w sparingu

Jagiellonia przegrała sparingowe spotkanie z Wisłą Płock.

W rozegranym w sobotnie przedpołudnie w tureckim Belek meczu kontrolnym Jagiellonia przegrała 1:3 z Wisłą Płock. Obie drużyny ekstraklasy mają tego dnia w planie jeszcze drugi mecz kontrolny, białostoczanie z serbskim Radnickim Nisz, a zespół z Płocka - z Wisłą Kraków. Bramkę dla Jagiellonii zdobył Wojciech Łaski; dla Wisły Płock - Radosław Cielemęcki i dwie Tomasz Walczak.

Obie drużyny są na innym etapie przygotowań do drugiej części sezonu piłkarskiej ekstraklasy. Jagiellonia w niedzielę kończy swoje przygotowania w Turcji; Wisła Płock jest w ich połowie, obóz w Belek kończy 20 stycznia.

Sztab szkoleniowy Jagiellonii w meczu z Wisłą dał szansę pokazania się dużej grupie młodzieżowców, teoretycznie mocniejszy skład zostawiając na mecz z serbskim przeciwnikiem. W drugiej połowie na boisku pojawiła się duża grupa zawodników w wieku juniorskim. W tej części gry płocczanie byli zdecydowanie lepsi i zdobyli wszystkie trzy bramki.

Dla Jagielonii był to trzeci sparing w Belek. Wcześniej uległa ona 1:2 rumuńskiemu FC Hermannstadt i wygrała 2:1 z węgierskim Paksi FC.