Zbigniew Boniek skomentował porażkę Juventusu

Napoli wygrało z Juventusem 5:1

Juventus przegrał w piątkowy wieczór z Napoli aż 1:5. Turyńczycy przerwali passę ośmiu z rzędu ligowych zwycięstw. Zbigniew Boniek napisał na Twitterze, dlaczego "Stara Dama" - jego zdaniem, przegrała tak wyraźnie.

Ostatni raz turyńczycy przegrali w Serie A 8 października, kiedy ulegli 0:2 AC Milan. Zdaniem Zbigniewa Bońka, wyjazdowa klęska w Neapolu wynikała z tego, że we wcześniejszych spotkaniach Juventus nie spotkał się z tak silnym zespołem i dopisywało mu szczęście.

"Juve wygrywało od 8 kolejnych kolejek, dlaczego? Ponieważ nie grało przeciwko drużynie takiej jak Napoli i miało dużo szczęścia" - napisał na Twitterze Boniek.

Dzięki wygranej Napoli umocniło się na prowadzeniu w tabeli Serie A. Gracze Luciano Spalettiego mają przewagę dziesięciu punktów nad AC Milan i Juventusem. W pierwszym składzie Napoli zagrał Piotr Zieliński, który przebywał na boisku 79 minut. Cały mecz w zespole "Starej Damy" zagrał Wojciech Szczęsny, a przez 56 minut na boisku znajdował się Arkadiusz Milik. Na ławce rezerwowych lidera Serie A 90 minut przesiedział Bartosz Bereszyński.

Napoli kolejne spotkanie ligowe zagra 21 stycznia. Na wyjeździe zmierzy z Salernitaną. Kolejny mecz Juventusu w Serie A to z kolei 22 stycznia i rywalizacja u siebie z Atalantą.