PlusLiga: W Radomiu nadal czekają! Kolejna porażka Cerrad Enea Czarnych

Siatkarze z Radomia nadal nie mogą przerwać serii porażek.

W meczu 20. kolejki PlusLigi siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom przegrali z Treflem Gdańsk 1:3. Gospodarze byli blisko doprowadzenia do tie-breaka, ale w niezwykle zaciętą czwartą partię przegrali 35:37. To piętnasta z rzędu porażka drużyny z Radomia, która na ligową wygraną czeka od połowy października. Ostatnie zwycięstwo u siebie Czarni odnieśli w grudniu 2021 roku.

W premierowej odsłonie od początku przewagę uzyskali gospodarze, którzy dobrze prezentowali się w polu serwisowym. Po dwóch asach Bartłomieja Lemańskiego prowadzili 8:4, a w środkowej części seta nie zwalniali tempa (13:6, 20:11). Gdańszczanie popełniali sporo błędów w ataku. W końcówce zerwali się do walki, ale nie byli już w stanie odrobić strat. Atak Piotra Łukasika w boczną linię zamknął tę część meczu (25:18).

W drugiej odsłonie, po wyrównanym początku (7:7), przewagę uzyskali gdańszczanie, którzy odskoczyli na cztery oczka po dobrych zagrywkach Bartłomieja Bołądzia (7:11). Siatkarze Trefla długo utrzymywali przewagę, a więcej błędów popełniali gospodarze. Czarni ruszyli w końcówce do odrabiania strat, złapali kontakt (22:23), ale skuteczne ataki Mikołaja Sawickiego i Bołądzia przesądziły o wygranej gości (23:25).

Set numer trzy był bardzo jednostronny. Gdańszczanie szybko wypracowali sobie solidną zaliczkę (4:8, 6:10), którą później jeszcze powiększali. Dobrze prezentowali się w polu zagrywki, a gospodarze ułatwiali im zadanie, popełniając mnóstwo błędów własnych. Jeden z nich – autowy atak Damiana Schulza – zamknął tę część meczu (17:25).

Początek czwartej partii przyniósł wyrównaną walkę (10:10). W środkowej części seta przyjezdni uzyskali przewagę, ale siatkarze z Radomia odrabiali straty (16:16, 19:19). Losy seta rozstrzygnęły się w końcówce. Błąd rywali w ataku i punktowy blok w kolejnej akcji dały gospodarzom prowadzenie 23:22; później radomianie mieli piłkę setową (24:23), ale goście doprowadzili do gry na przewagi. Miała ona niezwykle zacięty przebieg. Jeden z najdłuższych setów obecnego sezonu zakończył się autowym atakiem gospodarzy (35:37).

Skrót meczu Czarni - Trefl:

Najwięcej punktów: Damian Schulz (19), Bartosz Firszt (14), Bartłomiej Lemański (13) – Czarni; Bartłomiej Bołądź (19), Mikołaj Sawicki (13), Jan Franchi Martínez (11) – Trefl. Obie drużyny popełniły masę błędów w polu serwisowym (24–21). MVP: Luke Perry.

Cerrad Enea Czarni Radom – Trefl Gdańsk 1:3 (25:18, 23:25, 17:25, 35:37)

Czarni: Timo Tammemaa, Wiktor Nowak, Bartosz Firszt, Bartłomiej Lemański, Damian Schulz, Piotr Łukasik – Mateusz Masłowski (libero) oraz Matthew West, Paweł Rusin, Daniel Gąsior, Michał Ostrowski. Trener: Paweł Woicki.
Trefl: Jan Franchi Martínez, Karol Urbanowicz, Bartłomiej Bołądź, Mikołaj Sawicki, Patryk Niemiec, Lukas Kampa – Luke Perry (libero) oraz Aliaksei Nasevich, Kamil Droszyński, Jakub Czerwiński (libero), Jordan Zaleszczyk. Trener: Igor Juricić.

Wyniki meczów 20. kolejki PlusLigi:

2023-01-13: GKS Katowice – LUK Lublin 0:3 (18:25, 22:25, 21:25)
2023-01-14: Indykpol AZS Olsztyn – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:20, 25:20, 30:28)
2023-01-14: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Barkom-Każany Lwów 3:0 (25:21, 25:18, 25:15)
2023-01-15: Asseco Resovia Rzeszów – PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:20, 25:21, 25:13)
2023-01-15: Cerrad Enea Czarni Radom – Trefl Gdańsk 1:3 (25:18, 23:25, 17:25, 35:37)
2023-01-15: Jastrzębski Węgiel – BBTS Bielsko-Biała (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-16: Cuprum Lubin – Projekt Warszawa (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-16: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PSG Stal Nysa (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).