Topnieje przewaga PSG na szczycie tabeli Ligue 1

Renns pokonało PSG 1:0.

Piłkarze Paris Saint-Germain przegrali na wyjeździe z Rennes 0:1 i mają już tylko trzy punkty przewagi nad Lens na szczycie francuskiej ekstraklasy po 19 kolejkach. Wicelider w sobotę wygrał z Auxerre 1:0 po golu Przemysława Frankowskiego z rzutu karnego.

To druga porażka broniącego tytułu PSG w trzech ostatnich kolejkach. W Nowy Rok mistrz uległ właśnie Lens i wówczas Frankowski także wpisał się na listę strzelców.

W niedzielę w barwach paryskiego zespołu wystąpili m.in. Argentyńczyk Lionel Messi, Brazylijczyk Neymar i Kylian Mbappe - ten ostatni od 55. minuty, jednak gwiezdny tercet nie był w stanie trafić do bramki gospodarzy. Rennes zwyciężyło po trafieniu Hamariego Traore w 65. minucie.

PSG ma 47 punktów, natomiast Lens, którego piłkarzami są także Adam Buksa i Łukasz Poręba, zgromadziło 44. Na trzecim miejscu z 42 pkt jest Olympique Marsylia. Zespół z południowego wybrzeża Francji także w tej kolejce zwyciężył - 3:1 nad Lorient.

W niedzielne popołudnie popisowo zagrała drużyna AS Monaco, która pokonała u siebie Ajaccio aż 7:1. Hat-trickiem popisał się Wissam Ben Yedder (21., 28. i 35.), dwukrotnie do siatki trafił Szwajcar Breel Embolo (63. i 89.), a po jednym golu dołożyli Axel Disasi (2.) i Krepin Diatta (6.).

Zespół z Księstwa ma 37 punktów i awansował na czwarte miejsce. Tyle samo ma też piąte Rennes.