NHL: Devils z historycznym rekordem

Hokeiści Erik Haula, Nikita Ochotiuk i Ryan Graves strzelili gole w drugiej tercji, a New Jersey Devils zostali pierwszą drużyną NHL, która wygrała 17 z pierwszych 20 meczów wyjazdowych, pokonując Los Angeles Kings 5:2.

"Diabły" po wizycie w Mieście Aniołów szczycą się bilansem meczów poza własną halą 17-2-1, w tym mają sześć wygranych z rzędu. Mackenzie Blackwood obronił 34 strzały rywali, w tym zastopował rzut karny Kevina Fiali w trzeciej tercji.

„To było tydzień lub dwa temu, kiedy (trener Devils) Lindy (Ruff) umieścił na tablicy nasz rekord u siebie i na wyjeździe. I szczerze mówiąc, prawdopodobnie po raz pierwszy zdaliśmy sobie z tego sprawę” – powiedział Haula.

„W tej chwili wykonujemy dobrą robotę, po prostu przechodząc do następnej drużyny i próbując zagrać nasz najlepszy mecz” - dodał.

Kanadyjskiemu szkoleniowcowi Ruffowi nie jest obcy sukces na wyjazdach. Jego Buffalo Sabres w sezonie 2006-07 byli jednym z pięciu zespołów w historii ligi, które wygrały 15 z pierwszych 19 meczów poza własną halą.

Kings na pocieszenie pozostał wyczyn Anze Kopitara. Pierwszy Słoweniec występujący w NHL strzelił swojego 200. gola w karierze we własnej hali, stając się czwartym graczem w historii klubu, który tego dokonał. Dołączył do Luca Robitaille'a, który prowadzi z 322 golami, Marcela Dionne (288) i Dave'a Taylora (233).