Saneczkarze z Łotwy najlepsi w mistrzostwach Europy. Polacy zdyskwalifikowani

Łotwa ze złotym medalem.

Łotysze wygrali sztafetę podczas mistrzostw Europy w Siguldzie, zaliczanych do Pucharu Świata w saneczkarstwie. Polacy nie zostali sklasyfikowani.

W jedynkach najlepsza była Niemka Anna Berreiter. Klaudia Domaradzka zajęła 18. miejsce. Saneczkarska sztafeta polega na starcie dwóch jedynek oraz dwójki mężczyzn. Łotysze w składzie Elina Ieva Vitola, Kristers Aparjods i Martins Bots/Roberts Plume triumfowali czasem 2.13,143. Drugie miejsce zajęli Niemcy: Anna Bereiter, Max Langenhan i Tobias Wendl/Tobias Arlt - 2.13,510. Na trzeciej pozycji uplasowali się Włosi: Sandra Robatscher, Dominik Fischnaller i Emanuel Rieder/Simon Kainzwaldner - 2.13,917.

Czwarte miejsce zajęli Ukraińcy, a piąte Słowacy. Austriacy nie ukończyli sztafety, natomiast biało-czerwoni w składzie Klaudia Domaradzka, Mateusz Sochowicz i Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zostali zdyskwalifikowani.

Wyścig jedynek kobiet czasem 1.24,600 wygrała Berreiter, a druga ze stratą 0,031 s była inna Niemka - Dajane Eitberger. Trzecie miejsce zajęła Vitola z Łotwy - 1.24,637. Domaradzka została sklasyfikowana na 18. pozycji - 1.25,840.