Przyćmił wszystkich! Gavi z nagrodą dla najlepszego piłkarza meczu o Superpuchar Hiszpanii

Gavi został MVP finału Superpucharu Hiszpanii

Gavi otrzymał nagrodę dla najlepszego piłkarza meczu o Superpuchar Hiszpanii. Jego FC Barcelona pokonała 3:1 Real Madryt. Pomocnik Blaugrany zdobył bramkę i zaliczył dwie asysty.

Reprezentant Hiszpanii dał prowadzenie swojemu zespołowi w 33 minucie meczu. Tuż przed przerwą asystował przy trafieniu Roberta Lewandowskiego. Po zmianie stron dołożył jeszcze jedno ostatnie podanie. Tym razem przy bramce Pedriego.

Warto dodać, że bardzo dobry mecz rozegrał Lewandowski. Oprócz bramki na 2:0 kapitan reprezentacji Polski asystował przy pierwszym golu Gaviego.

"Duma Katalonii" wywalczyła 14. Superpuchar Hiszpanii w swojej historii. Jednocześnie jest to pierwsze trofeum Lewandowskiego w barwach Barcelony, do której trafił latem zeszłego roku z Bayernu Monachium.