Polska poznała kolejnych rywali w mistrzostwach świata piłkarzy ręcznych

Piłka ręczna

Polacy pokonali Arabię Saudyjską w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. To oznacza, że zakwalifikowali się do rundy głównej turnieju. Poznaliśmy zatem kolejnych przeciwników reprezentacji Polski podczas tegorocznych mistrzostw.

Współgospodarze tegorocznych mistrzostw świata w piłce ręcznej nie do końca mogą zaliczyć pierwszą fazę turnieju do udanych. Niemal od początku było wiadomo, że Francuzi będą bardzo trudnym rywalem. To potwierdziło się już w pierwszym meczu.

Mimo trudnego rywala, Biało-Czerwoni postraszyli "Trójkolorowych" i przegrali minimalnie 24:26. Nie dziwi jednak fakt, że fazę grupową Francuzi zakończyli na pierwszym miejscu z sześcioma punktami na koncie.

Swojej szansy Polacy szukali więc w spotkaniu ze Słowenią. Obie reprezentacje miały chrapkę na drugie miejsce, jednak do tego potrzebny był dobry rezultat w drugim meczu grupowym. W nim Słowenia pewnie ograła Polskę 32:23, co oznaczało, że podopieczni Patryka Rombla zagrają ostatni mecz o trzecie miejsce.

W decydującym starciu grupy B Polska zmierzyła się z Arabią Saudyjską. Obie drużyny miały po zero punktów. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Po przerwie było już lepiej. Ostatecznie Polacy wygrali 27:24 , dzięki czemu zajęli trzecie miejsce w grupie i ustrzegli się gry w Pucharze Prezydenta.

Z kim zagrają Polacy w rundzie głównej mistrzostw świata?

Polska zagra teraz w Grupie I na TAURON Arenie w Krakowie. Przed własną publicznością Biało-Czerwoni zaprezentują się już 18 stycznia. Wówczas to zmierzą się ze zwycięzcą grupy A - Hiszpanią.

Dwa dni później czeka ich konfrontacja z drugą najlepszą drużyną grupy A, czyli Czarnogórą. Na zakończenie, 22 stycznia Polska zagra z Iranem, który zajął trzecie miejsce w wyżej wspominanej grupie.