Paulo Sousa na celowniku klubu Serie A. Może objąć zespół Polaka

Niedługo potrwała brazylijska przygoda Sousy. Brazylijczyk od czerwca 2022 roku pozostaje bezrobotny

Salernitana rozgrywa fatalny sezon. Ostatnie spotkanie klub z Kampanii wygrał 30 października, a do tego przegrał sześć z ośmiu ostatnich meczów. Odpowiedzią na taki stan rzeczy ma być zatrudnienie Paulo Sousy.

Czarę goryczy miała przelać niedzielna kompromitacja przeciwko Atalanacie. Pierwszą bramkę stracili już w piątej minucie spotkania. Szybko jednak wyrównali i w 10. minucie wynik wskazywał 1:1. Od tego momentu gra toczyła się już całkowicie pod dyktando drużyny trenera Gian Piero Gasperiniego. Drużyna z Salerno zdołała strzelić jeszcze jednego gola, po którym dwa kolejne dołożyła Atalanta. Mecz zakończył się poniżającym dla Salernitany wynikiem 2:8.

Posada trenera Davide Nicoli - zdaniem włoskich mediów - wisi na włosku. Jak donoszą dziennikarze "Sportitalii", 16. drużynie Serie A zaoferowane zostały usługi Paulo Sousy. Innymi kandydatami do przejęcia schedy po Nicolim są Eusebio Di Francesco czy Robeto D'Aversa.

Portugalczyk, po opuszczeniu reprezentacji Polski, przeniósł się do Brazylii. Jego przygoda z Flamengo nie potrwała jednak zbyt długo, ponieważ Sousa, który zadebiutował jako trener zespołu na początku lutego, został zwolniony w czerwcu. Od tego czasu pozostawał bez pracy.