Epicki mecz! Wielkie zwycięstwo Andy'ego Murraya po blisko pięciu godzinach

Andy Murray

Andy Murray po blisko pięciogodzinnym boju awansował do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open. 35-letni brytyjski tenisista, były lider światowego rankingu, pokonał rozstawionego z numerem 13. Włocha Matteo Berrettiniego 6:3, 6:3, 4:6, 6:7 (7-9), 7:6 (10-6).

Wtorkowe zwycięstwo jest jednym z najcenniejszych, jakie odniósł w ostatnich latach. Po raz pierwszy od 2017 roku w wielkoszlemowym turnieju udało mu się pokonać rywala z czołowej "20" listy ATP. Brytyjczyk jest obecnie w rankingu 66.

W dziesiątym gemie piątego seta Murray musiał bronić piłki meczowej. Wyszedł z tarapatów i kilkanaście minut później rozstrzygnął spotkanie na swoją korzyść w tie-breaku.

Murray, który ma w dorobku trzy wielkoszlemowe triumfy, nigdy nie wygrał Australian Open, ale pięć razy docierał w Melbourne do finału (2010, 2011, 2013, 2015, 2016). W czwartek w drugiej rundzie jego rywalem będzie albo Australijczyk Thanasi Kokkinakis, albo Włoch Fabio Fognini.