Koniec zwycięskiej serii Seattle Kraken w NHL

W lidze NHL po ośmiu zwycięstwach z rzędu porażki doznali hokeiści Seattle Kraken. W poniedziałek ulegli we własnej hali ekipie Tampa Bay Lightning 1:4. "Błyskawice" cieszyły się z czwartej kolejnej wygranej.

Prowadzenie Lightning pod koniec pierwszej tercji dał Pierre-Edouard Bellemare. Na kolejne gole trzeba było czekać do trzeciej części gry. Najpierw na 2:0 podwyższył Nicholas Paul, a następnie kontaktową bramkę zdobył Vince Dunn.

W ostatnich dwóch minutach golami do pustej bramki po wycofaniu bramkarza zwycięstwo gości przypieczętowali Brandon Hagel i Victor Hedman.

"Kraken to bardzo dobra drużyna, która potrafi stworzyć sobie wiele okazji, ale udało nam się ograniczyć rywali w tym zakresie" - powiedział trener Lightning Jon Cooper.

Kraken oddali w meczu 23 strzały, a przyjezdni z Florydy 31.

Lightning zajmują trzecie miejsce w tabeli Atlantic Division. Zespół z Seattle plasuje się na drugiej pozycji w Pacific Division.