Bardzo trudny mecz Huberta Hurkacza! Polak awansował po prawie czterech godzinach gry

Hubert Hurkacz awansował do trzeciej rundy Australian Open

Hubert Hurkacz wygrał swój mecz drugiej rundy Australian Open 3:2 (3:6, 7:6, 2:6, 6:3, 6:3). Jego przeciwnikiem był Lorenzo Sonego. Mecz trwał trzy godziny i 50 minut.

Mecz nie rozpoczął się dobrze dla zawodnika pochodzącego z Wrocławia. Polak już na starcie przegrał trzy gemy z rzędu. Przez to jego przeciwnik na początku spotkania wyszedł na komfortowe prowadzenie. Hurkacz próbował doprowadzić do wyrównania, ale jego starania nie przyniosły zamierzonego efektu. Włoch wygrał pierwszego seta 6:3.

Następna partia była już bardziej wyrównana. Gra toczyła się gem za gem. Dopiero przy stanie 3:3 Sonego był w stanie przełamać polskiego zawodnika. Pochodzący z Włoch tenisista serwował na zwycięstwo w drugim secie, ale Hurkacz świetnie zaprezentował się w gemie przy wyniku 4:5. Zdołał przełamać przeciwnika i tym samym doprowadzić do remisu w tej partii. O wyniku drugiego seta musiał zadecydować tie-break, w którym lepszy okazał się Hurkacz.

W kolejnej części tego starcia zawodnik z Półwyspu Apenińskiego dominował na korcie. Polak nie był w stanie znaleźć odpowiedzi na bardzo dobrą grę przeciwnika. Przez to wrocławianin wygrał w tej partii zaledwie dwa gemy. Już wydawało się, że Sonego bez problemu awansuje do kolejnej rundy prestiżowego turnieju.

Mimo to Hurkacz nie miał zamiaru oddać tego spotkania za darmo. W czwartym secie plasujący się na 11. miejscu w rankingu ATP zawodnik dwukrotnie przełamał rywala. Polski tenisista wygrał czwartą partię 6:3. Zatem zwycięzcę tego spotkania, a zarazem uczestnika trzeciej rundy Australian Open, musiał wyłonić piąty set.

Chociaż obaj zawodnicy spędzili podczas tego spotkania na korcie ponad trzy godziny, to zarówno Hurkacz, jak i Sonego bardzo dobrze prezentowali się na boisku. Mimo to Polak przejął inicjatywę na początku piątego seta tego pojedynku. 25-latek wygrał trzy gemy z rzędu. Włoch nie potrafił już odrobić straty do przeciwnika. Hurkacz wygrał ostatniego seta 6:3 i tym samym awansował do trzeciej rundy Australian Open. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Kanadyjczyk Denis Shapovalov.

Hubert Hurkacz - Lorenzo Sonego 3:2 (3:6, 7:6, 2:6, 6:3, 6:3)