LM siatkarek: Wyniki i tabele "polskich" grup

Chemik Police - CSM Targoviste 3:2.

Siatkarki Grupa Azoty Chemika Police i Developresu Bella Dolina Rzeszów odniosły trzecie zwycięstwa w Lidze Mistrzyń i mocno przybliżyły się do udziału w fazie pucharowej. W czwartek ŁKS Commercecon Łódź zaatakuje pozycję lidera swojej grupy.

Polskie zespoły występujące w Lidze Mistrzyń wykorzystały atut własnej hali i wygrały z niżej notowanymi rywalami. Te zwycięstwa nie przyszły jednak wcale łatwo. Developres musiał sporo się napracować, by pokonać mistrza Węgier, a siatkarki Vasasu były bliskie doprowadzenia do tie-breaka.

Piąty set po raz drugi w rozgrywkach rozstrzygnął starcie Chemika i mistrza Rumunii - CSM Targoviste. I po raz drugi policzanki okazały się lepsze w decydującej partii, ale spotkanie w Szczecinie powinno zakończyć się zdecydowanie szybciej. Chemik po wygraniu dwóch setów, w trzecim prowadził już 17:11 i w sobie tylko znany sposób przegrał tę odsłonę, a także, już wyraźnie, czwartą partię. W tie-breaku gospodynie zdeklasowały rywalki.

Mistrzynie Polski w środowym meczu poprowadził w charakterze tymczasowego trenera Radosław Wodziński, asystent Marka Mierzwińskiego, który we wtorek został zdymisjonowany.

W czwartek ŁKS stanie przed szansą objęcia prowadzenia w grupie D po tym, jak pierwszej porażki doznał MTV Allianz Stuttgart. Łodzianki podejmą hiszpański Tenerife La Laguna, który nie wygrał jeszcze seta.

Do ćwierćfinału LM automatycznie awansują zwycięzcy pięciu grup, a pięć ekip z drugich miejsc oraz jedna z trzeciej lokaty z najlepszym bilansem wystąpią w barażach (mecz i rewanż). Triumfatorzy tych par uzupełnią stawkę ćwierćfinalistów.

Wyniki 4. kolejki LM siatkarek:

grupa A
Developres Bella Dolina Rzeszów - Vasas Obuda Budapeszt 3:1 (25:10, 18:25, 25:13, 25:23)
A. Carraro Imoco Conegliano - Volley Mulhouse Alsace 3:0 (25:15, 25:19, 25:20)

grupa D
Fenerbahce Opet Stambuł - MTV Allianz Stuttgart 3:1 (25:20, 22:25, 25:18, 25:16)

grupa E
Grupa Azoty Chemik Police - CSM Targoviste 3:2 (29:27, 25:20, 23:25, 13:25, 15:4)
Eczacibasi Dynavit Stambuł - Marica Płowdiw 3:0 (25:14, 25:16, 25:5)