Porażka Miedzi Legnica w ostatnim meczu towarzyskim

Trener Miedzi Grzegorz Mokry.

Piłkarze Miedzi Legnica przegrali z serbską Mladostią Lucani 2:3 (2:1) w meczu sparingowym rozegranym podczas zgrupowania w Turcji. Dla zespołu trenera Grzegorza Mokrego był to ostatni sprawdzian przed startem rundy wiosennej ekstraklasy.

Miedź po dwóch golach Angelo Henriqueza prowadziła z Mladostią 2:0, ale jeszcze przed przerwą dała sobie strzelić gola kontaktowego, a w drugiej połowie nie potrafiła odpowiedzieć na dwa kolejne trafienia rywali.

Dla legniczan był to ostatni sprawdzian przed startem rozgrywek ligowych. We wcześniejszych sparingach beniaminek ekstraklasy przegrał z Górnikiem Zabrze (1:3) i Dynamem Drezno (0:5) oraz wygrał z FK Jablonec (2:0), Hradec Kralove (2:1) i Neftchi Baku (2:1).

W czwartek zespół trenera Mokrego wraca do Polski i do startu rundy wiosennej będzie przygotowywać się na własnych obiektach. Pierwszy mecz o punkty Miedź rozegra 27 stycznia na własnym boisku z Radomiakiem Radom.

Po rundzie jesiennej legniczanie zajmują ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy i mają pięć punktów straty do miejsca dającego utrzymanie.