Królowie zagrywki! Najwięksi siatkarscy bombardierzy w historii PlusLigi

Siatkówka

Zagrywka to jeden z najważniejszych elementów w siatkówce. Zawodnicy, którzy regularnie punktują w tym elemencie są wzmocnieniem każdej drużyny. Kto najlepiej serwował na polskich parkietach? Siatkarze, którzy zdobywali najwięcej punktów zagrywką w poszczególnych sezonach PLS/PlusLigi w załączonej galerii zdjęć.

W historii profesjonalnej ligi siatkarskiej w Polsce nie brakowało zawodników, którzy byli postrachem rywali w polu serwisowym. Wielu specjalistów w tym elemencie wygrywało rankingi najlepiej zagrywających w poszczególnych sezonach.

Zobacz także: Mariusz Wlazły zagrał 500. mecz w PlusLidze!

 

Sprawdzając dorobek poszczególnych siatkarzy, śmiało można powiedzieć, że "król jest jeden". Mariusz Wlazły klasyfikację najlepiej serwujących wygrał aż sześć razy. Prowadzi też w rankingu wszech czasów – zdobył aż 799 punktów bezpośrednio z zagrywki. Z przymrużeniem oka można by powiedzieć, że samymi serwisami wygrał dla swych drużyn... 32 sety.

 

Były siatkarz PGE Skry Bełchatów, a obecnie gracz Trefla Gdańsk zdystansował konkurencję. Nie jest jednak jedynym wybitnym specjalistą od zagrywek w historii PlusLigi. Którzy siatkarze serwowali najlepiej?

 

Zwycięzcy rankingu najlepiej zagrywających w poszczególnych sezonach PLS/PlusLigi w załączonej galerii zdjęć:

WYNIKI MECZÓW I TABELA PLUSLIGI

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie