Zwycięstwo w 69 minut! ŁKS liderem grupy D Champions League

ŁKS - Tenerife La Laguna 3:0.

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź pokonały Tenerife La Laguna 3:0 w meczu 4. kolejki Ligi Mistrzyń i wskoczyły na fotel lidera grupy D. To trzecie zwycięstwo łodzianek w tej edycji rozgrywek CEV Champions League.

Od początku spotkania siatkarki ŁKS Commercecon dobrze prezentowały się w polu serwisowym i narzuciły rywalkom swoje warunki gry (4:1, 10:4). W środkowej części seta różnica wynosiła już dziesięć oczek 16:6 i wówczas przytrafił się łodziankom słabszy moment. Wykorzystały to rywalki, które zmniejszyły różnicę do trzech punktów (18:15). Końcówka toczyła się jednak po dyktando gospodyń, a seta zamknęła asem serwisowym Kamila Witkowska (25:16).

W drugiej odsłonie Łódzkie Wiewióry od początku do końca nadawały ton wydarzeniom na boisku. Miały wyraźną przewagę (5:1 – po asie Aleksandry Gryki, 16:7, 20:9 – po asie Anastazji Hryszczuk. W końcówce gospodynie kontrolowały sytuację, a trener Alessandro Chiappini dał szansę kolejnym młodym zawodniczkom (Natalia Dróżdż, Nikola Krawczyk). Wynik na 25:14 ustaliła Hryszczuk.

Set numer trzy rozpoczął się po myśli drużyny z Hiszpanii (1:5). Łodzianki musiały odrabiać straty i dopięły swego, wygrywając serię akcji od stanu 9:13 do 13:13. Przez pewien czas oglądaliśmy wyrównaną walkę, ale w końcówce inicjatywę przejął ŁKS (21:18). Spotkanie zakończyła Gryka skutecznym atakiem ze środka (25:20).

Najwięcej punktów: Aleksandra Gryka (15), Valentina Diouf (11) – ŁKS. MVP: Roberta Ratzke.

Drużyna trenera Alessandro Chiappiniego zanotowała trzecie zwycięstwo w tej edycji rozgrywek i zostały liderkami tabeli grupy D. W kolejnym meczu ŁKS zagra 1 lutego na wyjeździe z MTV Allianz Stuttgart; będzie to dla łodzianek okazja do rewanżu za porażkę 0:3 na inaugurację.

ŁKS Commercecon Łódź – Tenerife La Laguna 3:0 (25:16, 25:14, 25:20)

ŁKS: Julita Piasecka, Aleksandra Gryka, Roberta Ratzke, Lana Scuka, Kamila Witkowska, Valentina Diouf – Kinga Drabek (libero) oraz Anastazja Hryszczuk, Angelika Gajer, Natalia Dróżdż, Nikola Krawczyk. Trener: Alessandro Chiappini.
Tenerife: Julie Lengweiler, Belly Nsunguimina, Margaret Wolowicz, Patricia Aranda Munoz, Lisbet Arredondo, Brooke Kanas – Patricia Llabres (libero) oraz Elena Claveria. Trener: Juan Garcia Diaz.