Poruszający wpis polskiej siatkarki. "Gdyby nie my, to klubu nie byłoby już we wrześniu"

Siatkówka
Poruszający wpis polskiej siatkarki. "Gdyby nie my, to klubu nie byłoby już we wrześniu"
fot. Cyfrasport
Alicja Grabka grała w Legionovii w latach 2014–18 i 2019–22.

Nie milkną echa wycofania się z rozgrywek Tauron Ligi klubu Legionovia Legionowo. Poruszający wpis mediach społecznościowych zamieściła była zawodniczka tej drużyny – Alicja Grabka. Reprezentantka Polski odniosła się w nim m.in. do sytuacji finansowej w zespole z Legionowa.

Alicja Grabka była zawodniczką Legionovii w latach 2014–18 i 2019–22. Przed rozpoczęciem obecnego sezonu 24-letnia rozgrywająca przeszła do drużyny Energa MKS Kalisz. Jest jedną z tych zawodniczek, które w klubie z Legionowa wypłynęły na szerokie siatkarskie wody. W swym wpisie na Instagramie nie kryje rozgoryczenia z powodu zaistniałej sytuacji.

 

Zobacz także: Tragedia polskiego klubu siatkarskiego! Musiał wycofać się z rozgrywek

 

"Wiele pytań, zero odpowiedzi. Kto weźmie odpowiedzialność za to, że kolejny klub z powodów finansowych znika z siatkarskiej mapy? Kto weźmie odpowiedzialność za to, że kolejne zawodniczki/trenerzy zostaną bez pieniędzy, które im się należą? Kto Nam pomoże? Siatkówka to nasza pasja - właśnie dlatego takie dni jak dzisiaj są bardzo ciężkie... ale jest to również praca za którą powinniśmy otrzymywać swoje wynagrodzenie. Ciężko wierzyć, że coś się zmieni, skoro kolejne lata wyglądają tak samo, kolejne kluby znikają i mnożą się osoby pokrzywdzone" – napisała Grabka.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ala Grabka (@alagrabka_)

 

Siatkarka reprezentacji Polski przyznała, że kłopoty finansowe w klubie miały miejsce już w trakcie poprzedniego sezonu. Zawodniczki pozostały jednak w drużynie do końca sezonu 2021/22, w którym IŁ Capital Legionovia Legionowo zajęła bardzo dobre piąte miejsce i zagrała w finale Pucharu Polski. Siatkarki dały też klubowi szansę wyjścia z fatalnej sytuacji, podpisując porozumienia. To pozwoliło Legionovii wystartować w kolejnym sezonie.

 

"My ze swojej strony zrobiliśmy wszystko jako profesjonalni sportowcy i sztab. Mimo pojawiających się problemów w trakcie sezonu postanowiliśmy być drużyną i w komplecie dograć do końca, a także daliśmy klubowi szanse na wyprowadzenie tej sytuacji na dobre tory poprzez podpisanie porozumień. Gdyby nie my, to klubu nie byłoby już we wrześniu. Może teraz ktoś Nam pomoże?" – dodała była siatkarka Legionovii.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie