Manchester City w kapitalnym stylu odrobił straty! Od 0:2 do 4:2

Manchester City pokonał Tottenham Hotspur 4:2.

Broniący tytułu Manchester City przegrywał do przerwy u siebie z Tottenhamem Hotspur 0:2, ale ostatecznie pokonał londyńczyków 4:2 w zaległym meczu angielskiej ekstraklasy piłkarskiej.

W pierwszej połowie warunki dyktowali goście, którzy prowadzili po trafieniach Szweda Dejana Kulusevskiego i Brazylijczyka Emersona. Jednak po przerwie inicjatywa należała już do podopiecznych Hiszpana Josepa Guardioli, którzy walczyli o uniknięcie trzeciej ligowej porażki z rzędu.

Na listę strzelców wpisali się Argentyńczyk Julian Alvarez (51.), Norweg Erling Haaland (53.) oraz dwukrotnie Algierczyk Riyad Mahrez (63. i 90.).

Haaland ma już 22 gole ligowe i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców. Jej wicelider Harry Kane z Tottenhamu ma o siedem trafień mniej.

"The Citizens" zgromadzili 42 punkty i tracą pięć do prowadzącego Arsenalu Londyn, który rozegrał o jedno spotkanie mniej. Tottenham jest na piątej pozycji - 33 pkt.