Tauron Liga bez Legionovii. Co dalej z rozgrywkami?

Siatkówka

Klub Legionovia Legionowo wycofał się z rozgrywek Tauron Ligi. Jak ta decyzja wpłynie na dalszą część sezonu ekstraklasy siatkarek? Co z meczami rozegranymi wcześniej przez tę drużynę? Polska Liga Siatkówki wydała oświadczenie w tej sprawie.

Zarząd klubu z Legionowa wydał we wtorek oświadczenie, w którym poinformował o zakończeniu współpracy z głównym sponsorem zespołu firmą IŁ Capital Igor Łukasik. Potwierdził w nim również problemy finansowe. W czwartek zapadła decyzja o wycofaniu drużyny z rozgrywek Tauron Ligi.

 

Zobacz także: Tragedia polskiego klubu siatkarskiego! Musiał wycofać się z rozgrywek

 

Jak wycofanie Legionovii wpłynie na dalszą część sezonu Tauron Ligi? Co z punktami wywalczonymi w meczach z drużyną z Legionowa? Polska Liga Siatkówki wydała w tej sprawie oświadczenie.

 

Oświadczenie Polskiej Ligi Siatkówki:

 

Rada Nadzorcza spółki Polska Liga Siatkówki S.A., w związku z pismem spółki Legionovia S.A., dotyczącym wycofania Klubu z dniem 18 stycznia 2023 roku z rozgrywek TAURON Ligi ze względu na sytuację finansową Klubu oraz wnioskiem Zarządu PLS z dnia 18 stycznia 2023 r. w sprawie wykluczenia Klubu z rozgrywek TAURON Ligi, informuje, że podjęła uchwały w sprawie:

 

1. Wykluczenia z dniem 19 stycznia 2023 r. spółkę Legionovia S.A. z siedzibą w Legionowie, prowadzącą drużynę IŁ Capital Legionovia Legionowo, z rozgrywek TAURON Ligi w sezonie rozgrywkowym 2022/2023.

 

2. Punkty zdobyte w meczach rozegranych z drużyną IŁ Capital Legionovia Legionowo w trakcie trwania sezonu rozgrywkowego TAURON Ligi 2022/2023 są anulowane.

 

3. Rozgrywki TAURON Ligi w sezonie rozgrywkowym 2022/2023 toczą się do zakończenia sezonu przy udziale 11 (jedenastu) drużyn.

 

IŁ Capital Legionovia Legionowo zdołała rozegrać całą pierwszą rundę sezonu zasadniczego Tauron Ligi. W chwili wycofania z rozgrywek, zespół zajmował ostatnie miejsce w tabeli, mając na koncie 0 punktów (mecze 0–11, sety 3–33). Ekipa z Legionowa wzięła również udział w Pucharze Challenge, w którym wyeliminowała gracki ASP Thetis Voula, a w kolejnej rundzie została wyeliminowana przez włoski klub Reale Mutua Fenera Chieri.

 

Przypomnijmy, że według regulaminu na obecny sezon "drużyna, która zajmie 12. miejsce po zakończeniu fazy zasadniczej kończy rozgrywki w sezonie 2022/2023 na 12, ostatnim miejscu w klasyfikacji końcowej oraz traci uprawnienia do udziału w rozgrywkach TAURON Ligi". Po wycofaniu się Legionovii, najprawdopodobniej żaden klub po zakończeniu rozgrywek nie spadnie do I ligi.

 

WYNIKI MECZÓW I TABELA TAURON LIGI SIATKAREK

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie