Trefl zdemolował ZAKSĘ zagrywką! Nie o takim debiucie marzył Bartosz Bednorz

Trefl - ZAKSA 3:1.

Trefl Gdańsk wygrał z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 w meczu otwierającym 21. kolejkę PlusLigi. Gospodarze zdemolowali mistrzów Polski zagrywką (15–2). W barwach ZAKSY zadebiutował Bartosz Bednorz, ale nie był to udany występ przyjmującego.

Spotkanie w imponującym stylu rozpoczęli gospodarze. Zaskoczyli rywali zagrywką – asami w pierwszej fazie seta popisali się Karol Urbanowicz (2:0), Mikołaj Sawicki (7:3) oraz Patryk Niemiec (10:4, 12:4). ZAKSA odrobiła straty w dwóch ustawieniach; po serii sześciu wygranych akcji było 14:14. Rozpoczęła się wyrównana walka, ale końcówkę od stanu 21:21 rozegrali po swojej myśli gospodarze. W ostatniej akcji skutecznie zaatakował Jan Franchi Martinez (25:22).

Set numer dwa przyniósł wyrównaną grę obu zespołów. Na przestrzeni seta przewagę uzyskiwali kędzierzynianie (13:16, 19:21), ale gospodarze odrabiali straty. Seta rozstrzygnęły trzy akcje od stanu 22:22. Skutecznymi atakami popisali się Norbert Huber i Adrian Staszewski, a dotknięcie siatki przez gdańszczan przyniosły gościom brakujący punkt (22:25). Siatkarze ZAKSY w tym secie lepiej punktowali blokiem i popełnili mniej błędów.

W trzeciej odsłonie gospodarze nadal ryzykowali w polu zagrywki i nadal próbowali celować w Bartosza Bednorza. Ważna dla losów seta okazała się punktowa seria gospodarzy od stanu 9:9 do 15:9, gdy serią trzech asów serwisowych popisał się Sawicki. Gospodarze dobrze prezentowali się też w przyjęciu i pewnie zmierzali po wygraną. W końcówce kontrolowali sytuację, a dwa ostatnie punkty przyniosły im skuteczne ataki Bartłomieja Bołądzia (25:18).

Czwarta partia to wyrównany początek, po którym przewagę uzyskali gdańszczanie (10:7). Później jednak ugrzęźli w jednym ustawieniu (11:13). Później gospodarze przegrywali 16:19, ale odrobili straty, co było zapowiedzią emocjonującej końcówki. O wyniku zadecydowały dwie akcje od stanu 23:23. Bołądź najpierw popisał się skutecznym atakiem, a po chwili dołożył asa serwisowego (25:23). To była piętnasta punktowa zagrywka Trefla w tym spotkaniu!

Skrót meczu Trefl - ZAKSA:

Najwięcej punktów: Bartłomiej Bołądź (20), Mikołaj Sawicki (20), Jan Franchi Martínez (13), Karol Urbanowicz (10) – Trefl; Łukasz Kaczmarek (22), Bartosz Bednorz (10) – ZAKSA. Dominacja Trefla w polu serwisowym (15–2, po 5 asów Kampa i Sawicki). MVP: Lukas Kampa.

Trefl: Jan Franchi Martinez, Karol Urbanowicz, Bartłomiej Bołądź, Mikołaj Sawicki, Patryk Niemiec, Lukas Kampa – Luke Perry (libero) oraz Jakub Czerwiński, Kamil Droszyński, Aliaksei Nasevich. Trener: Igor Juricić.
ZAKSA: Bartosz Bednorz, Norbert Huber, Łukasz Kaczmarek, Adrian Staszewski, Dmytro Paszycki, Marcin Janusz – Erik Shoji (libero) oraz Bartłomiej Kluth, Aleksander Śliwka, David Smith, Wojciech Żaliński. Trener: Tuomas Sammelvuo.

Terminarz i plan transmisji meczów 21. kolejki PlusLigi:

2023-01-19: Trefl Gdańsk – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:22, 22:25, 25:18, 25:23)
2023-01-20: BBTS Bielsko-Biała – Indykpol AZS Olsztyn (piątek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-20: Asseco Resovia Rzeszów – Cerrad Enea Czarni Radom (piątek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-21: Aluron CMC Warta Zawiercie – LUK Lublin (sobota, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-21: Barkom Każany Lwów – Cuprum Lubin (sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-22: Projekt Warszawa – PGE Skra Bełchatów (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-22: MKS Ślepsk Malow Suwałki – GKS Katowice (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-22: Jastrzębski Węgiel – PSG Stal Nysa (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).