Polski Cukier Start z szóstym zwycięstwem! 34 punkty Gabe’a DeVoe

Gabe DeVoe zdobył 34 punkty

Szósta wygrana Polskiego Cukru Startu w obecnym sezonie Energa Basket Ligi! Lublinianie we własnej hali pokonali Tauron GTK Gliwice 79:68.

Na początku spotkania Tauron GTK prowadziło 9:7, a wszystkie punkty dla gości zdobywał Jure Skifić. Od tego momentu lublinianie zanotowali serię 7:0 i po trójce Mateusza Dziemby byli lepsi o pięć punktów. Później sprawy w swoje ręce wziął dodatkowo Gabe DeVoe i po 10 minutach gospodarze wygrywali 21:14. W drugiej kwarcie obie drużyny miały spore problemy z grą w ataku. To działało na korzyść zespołu trenera Artura Gronka, który nie tylko utrzymywał różnicę, ale również ją powiększał np. po rzutach wolnych DeVoe. Straty w samej końcówce zmniejszył Malachi Richardson i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 34:29.

W trzeciej kwarcie gospodarze szybko uciekali na 11 punktów po trójce Gabe’a DeVoe. Drużyna trenera Marosa Kovacika nie zamierzała się poddawać i głównie dzięki Kamari Murphy’emu i Earlowi Rowlandowi zbliżała się nawet na trzy punkty. Ciągle nie do zatrzymania był jednak DeVoe, a pomagał mu też Dziemba. Po 30 minutach było 58:47. Gliwiczanie w kolejnej części meczu walczyli o lepszy wynik. Po kolejnych zagraniach Rowlanda oraz Skificia ponownie zbliżyli się na trzy punkty. W ważnych momentach nie zawiedli jednak Cavars, DeVoe oraz Melvin - to oni uspokoili sytuację. Ostatecznie Polski Cukier Start zwyciężył 79:68.

Najlepszym graczem gospodarzy był Gabe DeVoe z 34 punktami, 8 asystami i 7 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Kamari Murphy - zdobył 19 punktów i 11 zbiórek.

Polski Cukier Start Lublin - Tauron GTK Gliwice 79:68 (21:14, 13:15, 24:18, 21:21).

Punkty:

Polski Cukier Start Lublin: Gabe DeVoe 34, Cleveland Melvin 16, Klavs Cavars 15, Mateusz Dziemba 5, Dayshon Smith 3, Troy Barnies 3, Michał Krasuski 2, Roman Szymański 1, Bartłomiej Pelczar 0.

Tauron GTK Gliwice: Kamari Murphy 19, Jure Skific 15, Earl Rowland 11, Malachi Richardson 8, Terrance Ferguson 6, Szymon Ryżek 6, Mateusz Szlachetka 3, Patryk Wilk 0.