Jurajscy Rycerze przerwali serię rywali! Dobre widowisko w Zawierciu

Siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie wygrali z LUK Lublin.

Siatkarze Aluron CMC Warta Zawiercie pokonali LUK Lublin 3:1 w meczu 21. kolejki PlusLigi. Jurajscy Rycerze przerwali serię pięciu ligowych zwycięstw podopiecznych trenera Dariusza Daszkiewicza.

Na początku premierowej partii obie ekipy toczyły wyrównaną walkę (9:9). Później przewagę zbudowali zawiercianie, którzy po dwóch punktowych blokach Michała Szalachy prowadzili 15:11. Wykorzystali też kłopoty gości z przyjęciem. Co prawda w końcówce lublinianie złapali kontakt (20:19), ale Jurajscy Rycerze utrzymali przewagę i zamknęli seta asem Urosa Kovacevicia (25:21).

W drugiej odsłonie role się odwróciły. Tym razem to siatkarze LUK byli skuteczniejsi w ataku, lepiej prezentowali się w bloku i sprawiali rywalom kłopoty zagrywką. Goście odskoczyli w środkowej części seta, po punktowej serii od stanu 10:11 do 10:15 przy zagrywkach Wojciecha Włodarczyka. Utrzymywali tę przewagę do końca. Asem popisał się Jeffrey Jendryk (15:21), a wynik na 18:25 ustalił efektownym atakiem Wojciech Włodarczyk.

Set numer trzy to mocne otwarcie zawiercian (4:0), którzy utrzymywali przewagę w kolejnych akcjach (10:6). Sytuacja znów zmieniła się w porównaniu z poprzednią partią i tym razem to gospodarze skuteczniej atakowali i nękali rywali zagrywką. Po asie Miłosza Zniszczoła prowadzili już 20:14. Lublinianie jeszcze zerwali się do walki, punktową zagrywką odpowiedział Włodarczyk (20:17), ale Jurajscy Rycerze dowieźli przewagę. Dawid Dulski zakończył tę część meczu atakiem z przechodzącej piłki (25:19).

W czwartej odsłonie siatkarze Aluron CMC Warty od początku nadawali ton wydarzeniom na boisku. Kluczową rolę odgrywała zagrywka bo asami popisali się Miguel Tavares (6:2), Bartosz Kwolek (14:7), później znowu Tavares (17:9, 18:9) i gospodarze mogli w końcówce kontrolować sytuację. Po punktowym bloku różnica wzrosła do dziesięciu oczek (21:11). Kolejnego asa, tym razem na wagę piłki meczowej, dołożył Kwolek (24:15), a spotkanie zakończył serwis gości w siatkę (25:17).

Skrót meczu Aluron - LUK:

Najwięcej punktów: Uros Kovacevic (20), Bartosz Kwolek (13), Michał Szalacha (12) – Warta; Wojciech Włodarczyk (16), Szymon Romać (10), Jakub Wachnik (10) – LUK. Gospodarze lepiej punktowali zagrywką (10–5). MVP: Michał Szalacha (10/10 = 100% w ataku + 2 punktowe bloki).

Aluron CMC Warta Zawiercie – LUK Lublin 3:1 (25:21, 18:25, 25:19, 25:17)

Warta: Dawid Konarski, Bartosz Kwolek, Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares Rodrigues, Uros Kovacević, Michał Szalacha – Bartosz Makoś (libero) oraz Michał Kozłowski, Dawid Dulski, Patryk Łaba, Krzysztof Rejno. Trener: Michał Winiarski.
LUK: Jeffrey Jendryk, Marcin Komenda, Wojciech Włodarczyk, Jan Nowakowski, Szymon Romać, Jakub Wachnik – Dustin Watten (libero) oraz Szymon Gregorowicz (libero), Mateusz Malinowski, Cristiano Torelli Mello Tavares, Mateusz Jóźwik, Konrad Stajer, Damian Hudzik. Trener: Dariusz Daszkiewicz.

Wyniki meczów 21. kolejki PlusLigi:

2023-01-19: Trefl Gdańsk – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:22, 22:25, 25:18, 25:23)
2023-01-20: BBTS Bielsko-Biała – Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (20:25, 17:25, 25:22, 19:25)
2023-01-20: Asseco Resovia Rzeszów – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:21, 25:23, 25:20)
2023-01-21: Aluron CMC Warta Zawiercie – LUK Lublin 3:1 (25:21, 18:25, 25:19, 25:17)
2023-01-21: Barkom Każany Lwów – Cuprum Lubin (sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-22: Projekt Warszawa – PGE Skra Bełchatów (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-22: MKS Ślepsk Malow Suwałki – GKS Katowice (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-22: Jastrzębski Węgiel – PSG Stal Nysa (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).