WKS Śląsk Wrocław lepszy od Legii Warszawa w hicie EBL!

Jeremiah Martin zdobył 20 punktów i był najlepszym strzelcem Śląska Wrocław

W hicie Energa Basket Ligi i rewanżu za ostatni finał rozgrywek WKS Śląsk Wrocław pokonał Legię Warszawa 83:77!

Po wyrównanym początku spotkania, to Legia zaczęła przejmować inicjatywę i po zagraniach Grzegorza Kulki oraz debiutującego Kyle’a Vinalesa miała pięć punktów przewagi. WKS Śląsk po późniejszej trójce Daniela Gołębiowskiego zbliżał się na dwa punkty, a po chwili do remisu doprowadził Łukasz Kolenda.  Ostatecznie po rzutach wolnych Billy’ego Garretta po 10 minutach było 22:24.

W drugiej kwarcie zespół z Warszawy mógł liczyć na Geoffreya Groselle’a, ale gospodarze szybko wracali do gry, bo trójki trafiali Gołębiowski i Bibbs. Do remisu po podobnym rzucie doprowadził Aleksander Dziewa. Po chwili aż trzema akcjami z rzędu odpowiedział jednak na to Travis Leslie i to Legia znowu prowadziła. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 38:44.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Andreja Urlepa zbliżał się na trzy punkty po rzutach z dystansu Conora Morgana i Aleksandra Dziewy. Do kolejnego remisu doprowadzał po chwili Justin Bibbs. Ten sam zawodnik dawał przewagę gospodarzom! Sytuację starał się zmieniać przede wszystkim Kyle Vinales - głównie kolejnymi trójkami. Ostatecznie po 30 minutach było 61:62.

W kolejnej części meczu niezwykle ważne rzuty zaczął trafiać Aleksander Dziewa. Do głosu doszedł też Jeremiah Martin i po jego kolejnej akcji gospodarze byli lepsi o osiem punktów! Przyjezdnym brakowało skuteczności, aby wrócić do gry. Ekipa z Wrocławia do samego końca kontrolowała już wydarzenia na parkiecie i zwyciężyła 83:77.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Jeremiah Martin z 20 punktami, 6 zbiórkami i 5 asystami. Kyle Vinales zdobył dla gości 22 punkty i 5 asyst.

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 83:77 (22:24, 16:20, 23:18, 22:15)

Śląsk Wrocław: Jeremiah Martin 20, Aleksander Dziewa 18, Justin Bibbs 18, Conor Morgan 11, Daniel Gołębiowski 9, Łukasz Kolenda 7, Szymon Tomczak 0, Artsiom Parachouski 0, Aleksander Wiśniewski 0

Legia Warszawa: Kyle Vinales 22, Geoffrey Groselle 14, Travis Leslie 13, Billy Garrett 13, Grzegorz Kulka 6, Dariusz Wyka 4, Grzegorz Kamiński 3, Janis Berzins 2