Genialna forma Magdy Linette! Historyczny sukces Polki!

Magda Linette

Magda Linette pokonała w sobotnie wczesne popołudnie czasu polskiego Rosjankę Jekatierinę Aleksandrową 2:0 (6:3, 6:4) w trzeciej rundzie Australian Open i tym samym pierwszy raz w karierze awansowała do 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju!

Linette od początku zmagań na Antypodach spisuje się znakomicie. W pierwszej rundzie pokonała w dwóch setach Egipcjankę Mayar Sherif, aby w drugiej rundzie pokonać po trzysetowej batalii byłą liderkę rankingu WTA, Estonkę Anett Kontaveit.

W trzeciej rundzie Polka zmierzyła się z faworyzowaną Aleksandrową, która w rankingu WTA plasuje się na 18. miejscu. Linette to obecnie 45. rakieta świata, co zwiastowało duże emocje.

Tych emocji jednak początkowo było... niewiele. A to za sprawą kapitalnej postawy naszej zawodniczki, która nie pozwoliła Rosjance na zbyt wiele.

Początek meczu nie zwiastował jednak dominacji Linette. W pierwszym secie obie tenisistki wygrały dwa pierwsze gemy przy swoich serwisach. W piątym gemie Aleksandrowa przełamała Polkę. Nasza reprezentantka odpowiedziała tym samym w kolejnej wymianie, a następnie przełamała Rosjankę w ósmym gemie i ostatecznie wygrała premierową odsłonę 6:3.

Początek drugiego seta to już prawdziwy koncert Linette, która w pierwszych trzech gemach dwukrotnie przełamała Aleksandrową. Przy stanie 4:0 dla Polki wydawało się, że tylko kataklizm może odebrać jej wygraną. Rosjanka nie chciała jednak szybko rezygnować i również postarała się o podwójne przełamanie Polki, mimo dwóch piłek meczowych w górze.

Dziesiąty gem dostarczył dużej dramaturgii. Linette początkowo borykała się z własnym serwisem, ale w kluczowym momencie popisała się asem, aby następnie wygrać kolejną wymianę i zapewnić sobie zwycięstwo!

Dla Linette to pierwszy w karierze awans do 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju. W czwartej rundzie Polka zmierzy się z Caroliną Garcia.

Magda Linette - Jekaterina Aleksandrowa 2:0 (6:3, 6:4)