TAURON Liga: Cenne zwycięstwo kaliszanek w Bielsku-Białej

Energa MKS Kalisz wygrał w Bielsku-Białej.

Energa MKS Kalisz pokonał 3:1 BKS BOSTIK Bielsko-Biała w wyjazdowym meczu 12. kolejki TAURON Ligi. Podopieczne Marcina Widery zrównały się punktami w ligowej tabeli z bielszczankami.

Początek spotkania należał do bielszczanek. Błyskawicznie uzyskały kilkupunktowe prowadzenie i mogły grać pod własne dyktando. Wydawało się, że taka sytuacja utrzyma się do końca premierowej odsłony, jednak od stanu 13:11 imponującą serię zaliczyły kaliszanki i wyszły na prowadzenie 13:16. Trener Bartłomiej Piekarczyk zareagował, prosząc o przerwę, jednak nie przyniosło to zamierzonych efektów. Przyjezdne wygrały 25:22.

Po zmianie walka była bardzo wyrównana. Walka punkt za punkt trwała właściwie do samego końca, ale w końcówce lepsze okazały się gospodynie, doprowadzając do wyrównania. Set trzeci układał się lepiej dla ekipy Marcina Widery od samego początku. W połowie przewaga kaliszanek zaczęła wzrastać i nie zmieniło się to do końca. Energa MKS po wygranej 25:20 wyszła na prowadzenie 2:1. Czwarty set okazał się ostatnim. Gospodyniom tylko dwukrotnie udało się wyjść na jednopunktowe prowadzenie. Przez większą część odsłony lepsze były kaliszanki i to one wywiozły z Bielska-Białej trzy punkty.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała - Energa MKS Kalisz 1:3 (22:25, 25:23, 20:25, 21:25)

BKS Bostik Bielsko-Biała: Julia Nowicka, Paulina Damaske, Dominika Pierzchała, Weronika Sobiczewska, Martyna Borowczak, Paulina Majkowska - Julia Mazur (libero) - Agata Nowak (libero), Majka Szczepańska-Pogoda, Karina Chmielewska, Nikola Abramajtys.

Energa MKS Kalisz: Aleksandra Wójcik, Karolina Fedorek, Alicja Grabka, Karolina Drużkowska, Aleksandra Cygan, Aleksandra Rasińska - Izabela Lemańczyk (libero) - Zuzanna Kuligowska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska.