Bundesliga: Siedem goli w meczu Borussii. Przełomowa chwila Sebastiena Hallera

Sebastien Haller ze swoimi dziećmi po spotkaniu z Augsburgiem.

Zmagający się z nowotworem Sebastien Haller zadebiutował w niemieckiej ekstraklasie piłkarskiej. Jego Borussia Dortmund na Signal Iduna Park pokonała Augsburg 4:3. Napastnik z Wybrzeża Kości Słoniowej zastąpił Youssoufę Moukoko w 62. minucie meczu.

Haller latem przeszedł z Ajaksu Amsterdam do BVB za 31 mln euro. Niedługo po dołączeniu do niemieckiego klubu wykryto u niego raka jąder. Piłkarz przechodził chemioterapię i nie trenował przez kilka miesięcy. Wrócił do gry w styczniu. Zagrał w sparingach z Fortuną Duesseldorf (5:1) i FC Basel (6:0). W tym drugim spotkaniu strzelił trzy gole.

Niedzielny mecz z Augsburgiem był dla Hallera pierwszym oficjalnym występem w żółto-czarnych barwach. W drużynie gości od pierwszej minuty zagrało dwóch Polaków: bramkarz Rafał Gikiewicz i prawy obrońca Robert Gumny.

W pierwszej połowie bramki dla BVB zdobyli Jude Bellingham i Nico Schlotterbeck, a dla gości Arne Maier i Ermedin Demirovic. W drugiej połowie napastnik Borussii Jamie Bynoe-Gittens trafił na 3:2. Po chwili wyrównał David Colina. Wynik spotkania w 78. minucie ustalił Giovanni Reyna.

Po 16 meczach Borussia Dortmund ma 28 pkt i zajmuje szóste miejsce w tabeli Bundesligi. Prowadzi Bayern Monachium z dorobkiem 35 pkt. W ostatnim meczu 16. kolejki Borussia Moenchengladbach gra z Bayerem Leverkusen.