Fatalny błąd Szczęsnego i piękny gol Milika (WIDEO)

Juventus i Atalanta rywalizowały się w niedzielnym hicie Serie A. Piękne trafienie dla Juve zanotował Arkadiusz Milik, a spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

Spotkanie rozpoczęło się w idealny sposób dla gości. Już w piątej minucie wynik meczu otworzył Ademola Lookman. Fatalny błąd przy strzale Nigeryjczyka popełnił Wojciech Szczęsny, który nie sparował skutecznie uderzenia napastnika.

20 minut później było 1:1. Sędzia podyktował rzut karny po przewinieniu defensora Atalanty w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Angel Di Maria. Kilka chwil później Juve wyszło na prowadzenie za sprawą pięknego trafienia Milika, który pokonał golkipera Atalanty uderzeniem prawą nogą.

Atalanta zanotowała również kapitalny początek drugiej połowy. Po kilkudziesięciu sekundach było już 2:2, a na listę strzelców wpisał się Joakim Maehle. Kilka minut później Atalanta wróciła na prowadzenie - raz jeszcze Szczęsnego pokonał Lookman, tym razem skutecznie finalizując akcję uderzeniem głową.

65. minuta i kolejny gol w tym szalonym spotkaniu. Tym razem trafienie na 3:3 zanotował Danilo, zdobywając bramkę po rozegraniu rzutu wolnego z kilkunastu metrów. Jak się okazało, bramka brazylijskiego obrońcy ustaliła wynik.

Milik został zmieniony w 74. minucie. Całe spotkanie w barwach Juve rozegrał Szczęsny.

Ostatnie dni nie były najlepsze dla klubu z Turynu. "Stara Dama" najpierw przegrała z Napoli aż 1:5 w hicie Serie A, a następnie została ukarana 15 ujemnymi punktami w związku z nieprawidłowościami finansowymi.

Juventus - Atalanta 3:3 (2:1)
Bramki: Di Maria 25 (rzut karny), Milik 35, Danilo 3:3 - Lookman 5, 53, Maehle 46