PlusLiga: Bez sensacji na zakończenie kolejki. Jastrzębski Węgiel pokonał Stal Nysa

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali Stal Nysa.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali ze Stalą Nysa w ostatnim spotkaniu 21. kolejki PlusLigi 3:1. Dzięki temu zwycięstwu Jastrzębski Węgiel awansował na pozycję wicelidera, wyprzedzając Aluron CMC Wartę Zawiercie.

W pierwszy set lepiej weszli gospodarze, którzy na początku spotkania prowadzili 5:3. Siatkarze Stali nie zamierzali jednak być bierni i szybko zebrali się do wyrównania, a następnie prowadzenia w tym spotkaniu. Tym samym, lada moment, tablica świetlna pokazywała już wynik 9:10.

Jastrzębski Węgiel próbował nadrobić stratę, jednak dobrze dysponowali goście odskoczyli i było już 10:13. Później różnica wynosiła już trzy punkty i kolejno było 13:16, a w późniejszej fazie gry 21:24. Ostatecznie pierwszy set zakończył się wynikiem 22:25.

W drugiej partii do lepszej dyspozycji wrócili gospodarze. Mimo pojedynczych sytuacji, w których prowadziła Nysa, to przez większość dominował Jastrzębski Węgiel, który ostatecznie, po genialnej serii sześciu zdobytych punktów w końcówce, doprowadził do wyniku 24:17. Stal próbowała walczyć, jednak finalnie, musieli uznać wyższość zespołu Marcelo Mendeza (25:18).

W trzeciego seta lepiej weszli siatkarze gości, szybko zyskując czteropunktową przewagę (5:1). Tę utrzymali do stanu 12:12. Ta partia do końca była już wyrównana, a żaden z zespołów nie zdołał powiększyć przewagi o więcej niż dwa punkty. Ostatecznie trzeci set zakończył się wynikiem 25:23 dla gospodarzy.

W ostatnim secie Nysa wciąż walczyła o remis. Mimo wyrównanego początku, to Jastrzębski Węgiel szybko odskoczył na przewagę pięciu "oczek" (12:7), która następnie wzrosła do ośmiu (17:9), a skończyła się dziewięcioma punktami przewagi (25:16). Gospodarze niedzielnego meczu po wygranej 3:1 awansowali na pozycję wicelidera.

PlusLiga: Jastrzębski Węgiel - PSG Stal Nysa 3:1 (22:25, 25:18, 25:23, 25:16)

Jastrzębski Węgiel: Stephen Boyer, Trevor Clevenot, Tomasz Fornal, Jurij Gladyr, Moustapha M'Baye, Benjamin Toniutti - Jakub Popiwczak (libero) - Kamil Dębski, Jan Hadrava, Jakub Macyra, Rafał Szymura

PSG Stal Nysa: Michał Gierżot, Konrad Jankowski, Kamil Kwasowski, Wassim Ben Tara, Nicolas Zerba, Tsimafei Zhukouski - Kamil Dembiec (libero) - Szymon Biniek, Rafał Buszek, Zouheir El Graoui, Dominik Kramczyński, Kento Miyaura.