Serie A: Roma zwycięska w "polskim" meczu ze Spezią

Skrzydłowy AS Roma Nicola Zalewski

AS Roma wygrała na wyjeździe ze Spezią Calcio 2:0 w 19. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. W składzie gospodarzy wystąpili bramkarz Bartłomiej Drągowski i wahadłowy Arkadiusz Reca, a w drużynie gości - skrzydłowy Nicola Zalewski.

Pod koniec pierwszej połowy Stephan El Shaarawy strzelił gola po podaniu Paulo Dybali. W 49. minucie Argentyńczyk asystował też przy bramce Tammy'ego Abrahama. Reca w drugiej połowie otrzymał żółtą kartkę i w 80. min. został zmieniony przez Portugalczyka Joao Moutinho.

Przeciwko Romie nie zagrał obrońca Spezii Jakub Kiwior, który lada dzień ma podpisać kontrakt z Arsenalem Londyn. W niedzielę reprezentant Polski oglądał mecz "Kanonierów" z Manchesterem United (3:2) na Emirates Stadium.

Roma odniosła drugie zwycięstwo z rzędu. Tydzień temu pokonała Fiorentinę 2:0. Zespół trenera Jose Mourinho po 19 meczach ma 37 pkt i zajmuje czwarte miejsce w Serie A. Spezia z dorobkiem 18 pkt jest 15.

W ostatnim niedzielnym meczu Serie A Juventus Turyn zagra z Atalantą Bergamo. Początek o godz. 20.45