Ślepsk wybił katowiczanom siatówkę z głowy. Szybki mecz w Suwałkach

Ślepsk Malow Suwałki pokonał GKS Katowice 3:0.

Ślepsk Malow Suwałki nie miał problemów z pokonaniem GKS-u Katowice w meczu 21. kolejki PlusLigi. Gospodarze wygrali w trzech setach i wciąż pozostają w grze o awans do fazy play-off. Z kolei dla zawodników Grzegorza Słabego to dziewiąta porażka z rzędu.

Pierwszy set w Suwałkach był niezwykle wyrównany. Żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć (21:21). O triumfie gospodarzy rozstrzygnęła końcówka, w której Gonzalo Quiroga dotknął siatki. Chwilę później przyjmujący katowiczan zepsuł zagrywkę i gospodarze mogli cieszyć się z wygrania premierowej partii (25:22).

Zwycięstwo w pierwszej partii uskrzydliło siatkarzy Ślepska, którzy po wyrówanym początku drugiej odsłony (10:10), zaczęli dyktować warunki gry. Skuteczny atak Pawła Halaby dał im prowadzenie (13:10), którego nie oddali do końca. Ostatecznie kibice gospodarzy mogli wznieść ręcę w geście triumfu, kiedy błąd w polu zagrywki popełnił przyjmujący GKS-u Damian Domagała (25:20).

Trzeci również należał do zawodników prowadzonych przez Dominika Kwapisiewicza, którzy popisali się aż sześcioma asami serwisowymi. W tym elemencie brylował przede wszystkim Bartosz Filipiak (3 pkt). Z kolei przyjedni popełnili aż siedem błędów w polu zagrwyki. To w dużym stopniu zdecydowała o wysokiej wygranej suwałczan (25:14).

MVP meczu został wybrany Filipiak. Atakujący Ślepska zdobył łacznie 17 punktów.

Ślepsk Malow Suwałki - GKS Katowice 3:0 (25:22, 25:20, 25:14)

Ślepsk Malow Suwałki: Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Miran Kujundzic, Matias Sanchez, Cezary Sapiński, Andreas Takvam - Mateusz Czunkiewicz (libero) - Mariusz Magnuszewski, Arkadiusz Żakieta

GKS Katowice: Piotr Hain, Jakub Jarosz, Jakub Nowosielski, Gonzalo Quiroga, Sebastian Adamczyk, Jakub Szymański - Bartosz Mariański (libero) - Wiktor Mielczarek, Georgi Seganow, Damian Domagała, Tomas Rousseaux