Utytułowany zawodnik UFC postanowił zakończyć karierę

Sporty walki
Utytułowany zawodnik UFC postanowił zakończyć karierę
fot. Polsat Sport
Glover Teixeira postanowił zakończyć karierę

Glover Teixeira (33-9, 18 KO, 10 SUB) kończy karierę. Brazylijczyk obwieścił to po przegranej walce z Jamahalem Hillem (12-1, 7 KO) o pas mistrzowski kategorii półciężkiej. Będzie on teraz pomagać Alexowi Pereirze, który przygotowuje się do powrotu do UFC.

Starcie między Gloverem Teixeirą, a Jamahalem Hillem było walką wieczoru podczas gali UFC 283 w Rio de Janeiro. Hill wygrał w wyniku jednogłośnej decyzji sędziów punktowych, którzy punktowali to starcie 50-44. Po walce Teixeira przyznał, że była to jego ostatnia walka w karierze. Chce on teraz zadbać o swoje zdrowie, a także skupić się na pracy z Alexem Pereirem, który przygotowuje się do ponownych występów w UFC. Podkreślił też, że jest dumny, że zakończył karierę na tej samej gali, na której zrobił to Mauricio Rua.

 

Dla Teixeiry była to druga z rzędu przegrana walka. Jego ostatnie zwycięstwo miało miejsce w październiku 2021 roku, kiedy pokonał Jana Błachowicza. Było to podczas UFC 267. Stał się wtedy drugim najstarszym mistrzem UFC w całej historii federacji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nowy mistrz w kategorii Jana Błachowicza 

 

Teixiera w UFC występował od 2012 roku. W tym czasie stoczył 23 walki. Jego bilans to 16 zwycięstw i siedem porażek.

 

PSZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie