Dramat rosyjskiej gwiazdy! Zachorował na nowotwór! W Polsce ruszyła zbiórka na pomoc

Żużel
Dramat rosyjskiej gwiazdy! Zachorował na nowotwór! W Polsce ruszyła zbiórka na pomoc
fot. Cyfrasport
Andriej Kudriaszow

Andriej Kudriaszow to jeden z najbardziej znanych rosyjskich żużlowców, który w 2023 roku miał reprezentować barwy drugoligowego OK Bedmet Kolejarza Opole. Niestety, zawodnik usłyszał dramatyczną diagnozę o nowotworze skóry. Jego sytuacja jest dramatyczna.

Kudriaszow udzielił szczerego wywiadu portalowi WP Sportowe Fakty, w którym opowiedział o swojej chorobie.

 

- Już jakiś czas temu lekarze zdiagnozowali u mnie nowotwór skóry, a dokładnie rak płaskonabłonkowy. Jeszcze do niedawna sytuacja wydawała się być pod kontrolą, ale pod koniec grudnia usłyszałem słowa, które do dziś brzmią w mojej głowie jak wyrok - amputacja. Lekarze już teraz chcieli amputować lewą nogę, bo ich zdaniem to najłatwiejsza metoda na pozbycie się nowotworu i uniknięcie przerzutów na cały organizm. Na razie chcę jednak walczyć i zdecydowałem się spróbować innych metod leczenia, które dają szansę na zachowanie nogi. Już wiem jednak, że czeka mnie bardzo długa walka - przyznał.

 

To jednak nie koniec problemów Rosjanina. Jak donosi Przegląd Sportowy Onet, Kudriaszow stracił wszystkie swoje oszczędności, które zainwestował w sprzęt na tegoroczny sezon. Teraz już wiadomo, że jego kariera nie może być kontynuowana i sam zainteresowany czyni starania, aby sprzedać cały swój ekwipunek. Dodatkowo Rosjanin w poprzednim roku nie mógł liczyć na zarobek na torze, ponieważ był zawieszony w ramach sankcji wprowadzonych na zawodników z tego kraju ze względu na wojnę w Ukrainie.

 

Sankcje zostały zniesione, ale Kudriaszow cały czas przebywa w separacji ze swoją rodziną - żoną i kilkumiesięczną córką. Obie znajdują się w Rosji, ale nie mogą przylecieć do Polski ze względu na wojnę.

 

Polscy kibice uruchomili już zbiórkę na pomoc dla 31-letniego Kudriaszowa. Rosjanin w trakcie swojej kariery reprezentował wiele polskich klubów, takich jak Wanda Kraków, GKM Grudziądz, KMŻ Lublin, Polonia Bydgoszcz, Orzeł Łódź, Start Gniezno i Kolejarz Opole.

 

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie