Przegrana pięciokrotnych mistrzów NHL. Świetna forma zespołu z New Jersey

Zespół z San Jose odniósł 25 porażkę w tym sezonie

Hokeiści Pittsburg Penguins przegrali po dogrywce na wyjeździe z New Jersey Devils 1:2 w lidze NHL, choć już cieszyli się ze zwycięstwa, gdy w doliczonym czasie gry umieścili krążek w siatce. Gol nie został jednak uznany, a po chwili wygraną zapewnili sobie gospodarze.

Półtorej minuty po rozpoczęciu dogrywki Marcus Pettersson zdobył rozstrzygającą, jak się wydawało, bramkę dla zespołu z Pittsburga. Sędziowie jej jednak nie uznali, gdyż z powodu źle przeprowadzonej zmiany zbyt wielu hokeistów tej drużyny znajdowało się na lodzie. W konsekwencji "Penguins" otrzymali karę, co 47 sekund później wykorzystali grający w przewadze Devils. Autorem zwycięskiego gola był Dougie Hamilton.

Obie bramki zdobyte w regulaminowym czasie gry padły na początku pierwszej tercji. Już w 56. sekundzie prowadzenie gospodarzom dał Jack Hughes, a niespełna sześć minut później wyrównał Sidney Crosby.

Tempa nie zwalniają mający najlepszy bilans w całej lidze Boston Bruins. W niedzielę odnieśli 37. zwycięstwo, pokonując u siebie San Jose Sharks 4:0. Bramki zdobyli Hampus Lindholm, Charlie McAvoy, Nick Foligno i David Pastrnak. To piąte z rzędu zwycięstwo bostończyków, którzy nad drugim w lidze zespołem Carolina Hurricanes mają aż 12 punktów przewagi.