Bolesna porażka Milanu! Lazio rozbiło mistrza Włoch

W spotkaniu 19. kolejki Serie A Lazio pokonało u siebie AC Milan 4:0. Dla zespołu mistrza Włoch to trzeci mecz z rzędu bez zwycięstwa w lidze. "Rossoneri" wciąż są drudzy w tabeli, ale do prowadzącego Napoli tracą już 12 punktów.

Gospodarze wyszli na prowadzenie bardzo szybko, bo w czwartej minucie gry. Piłkę do siatki posłał Sergej Milinković-Savić. W kolejnych minutach Lazio częściej podejmowało próby ataków, ale nie przynosiły one pożądanego efektu. W końcu w 38. minucie spotkania na 2:0 podwyższył Mattia Zaccagni. Do przerwy utrzymało się dwubramkowe prowadzenie stołecznej ekipy.

Po zmianie stron wydawało się, że "Rossoneri" ruszą do odrabiania strat. Drużynie Stefano Piolego kompletnie jednak nie układała się gra. Lazio wykorzystało to po raz kolejny. W 67. minucie meczu gola na 3:0 strzelił Luis Alberto. Osiem minut później było już 4:0. Tym razem Alberto asystował, a do siatki trafił Felipe Anderson.

Do końcowego gwizdka Lazio utrzymało mecz pod swoją kontrolą. Rzymianie wygrali i zbliżyli się w tabeli do Milanu na jeden punkt. Z kolei ekipa z Mediolanu nie zmniejszyła straty do prowadzącego Napoli. Obecnie różnica między liderem a wiceliderem Serie A wynosi 12 punktów.

Lazio - AC Milan 4:0 (2:0)

Bramki: Sergej Milinković-Savić 4, Mattia Zaccagni 38, Luis Alberto 67, Felipe Anderson 75