Ile zarobi Fernando Santos w reprezentacji Polski? Kwota zwala z nóg

Piłka nożna

Fernando Santos zostanie we wtorek oficjalnie ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Portugalski szkoleniowiec zarobi za prowadzenie naszej kadry niebagatelne pieniądze. Według informacji Cezarego Kowalskiego z Polsatu Sport będzie to 916 000 złotych miesięcznie, co daje zarobki na poziomie niemal 11 mln złotych rocznie.

Santos zostanie we wtorek 50. selekcjonerem kadry w historii i drugim Portugalczykiem, który poprowadzi naszą reprezentację. W 2021 roku trenerem biało-czerwonych był Paulo Sousa, ale jak dobrze pamiętamy, rozstał się z PZPN-em w kontrowersyjnych okolicznościach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pięć goli Kyliana Mbappe w Pucharze Francji! Francuz przeszedł do historii

 

Sousa za prowadzenie reprezentacji Polski miał inkasować niemal 4 mln złotych rocznie. Jego rodak zarobi w Polsce zdecydowanie więcej, choć nie będą to zarobki na poziomie najlepiej opłacanych selekcjonerów - Garetha Southgate'a i Didiera Deschampsa.

 

Według informacji podanych przez Cezarego Kowalskiego, Santos ma zarobić miesięcznie 916 tysięcy złotych. Prosty rachunek, czyli pomnożenie tej kwoty razy 12, daje zarobki rzędu niemal 11 milionów złotych rocznie. Portugalczyk ma być opłacany lepiej niż w reprezentacji Portugalii, gdzie rocznie dostawał niespełna 10 milionów złotych.

 

 

Kontrakt Santosa z PZPN-em ma obowiązywać do końca eliminacji Euro 2024. W razie awansu na ME, zostanie automatycznie przedłużony - do końca kwalifikacji mundialu 2026.

 

Transmisja konferencji prasowej, na której zaprezentowany zostanie nowy selekcjoner kadry, od godziny 13:00 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie