Były reprezentant Polski wraca na parkiet! Zagra we Włoszech?

Siatkówka
Były reprezentant Polski wraca na parkiet! Zagra we Włoszech?
fot. CyfraSport
Zbigniew Bartman razem z Michałem Kubiakiem

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie zobaczymy kolejnego polskiego siatkarza w lidze włoskiej. Tamtejsze media informują bowiem, że ekipa Emma Villas Siena sięgnie po byłego reprezentanta Polski Zbigniewa Bartmana, który ma zastąpić w drużynie kontuzjowanego Giulio Pinalego.

Bartman od momentu zakończenia przygody z tureckim klubem Hekimoglu Global Connect Travel Bursa nie grał w żadnym zespole. Trenował co prawda z Projektem Warszawa, ale nie pojawił się na parkiecie w zespole ze stolicy. Teraz jego kariera może jednak zostać wznowiona.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mielewski: Zemsta Zibiego na Kubiaku

 

We wtorek przyjmujący poinformował, że udaje się w podróż do Włoch. Z kolei włoskie media, w tym portal volleyball.it, podały, że Bartman ma zostać nowym graczem Emma Villas Siena. Ostatnia drużyna tabeli ma bowiem problemy na przyjęciu, po tym, jak kontuzji doznał Giulio Pinali. W spotkaniu ligowym Pinali złamał kostkę.

 

Bartman ma przejść testy medyczne i zastąpić w zespole ze Sieny Pinalego.

 

Dla byłego reprezentanta Polski byłby to powrót do Włoch po wielu latach. Po raz pierwszy wyjechał na Półwysep Apeniński już w wieku 18 lat i przez dwa sezony był graczem Werony. Później reprezentował jeszcze barwy Taranto oraz Modeny, w której grał w sezonie 2013/2014. Później grał w klubach z innych części świata.

 

Ekipa ze Sieny zajmuje ostatnie - 12. miejsce w tabeli ligi włoskiej z dorobkiem 12 punktów. Ostatnie dwa mecze to jednak wygrane - z Piacenzą oraz Cisterną.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie