Ekspert wskazał trzech najlepszych środkowych PlusLigi! Czy taki wybór jest zaskoczeniem?

Siatkówka
Ekspert wskazał trzech najlepszych środkowych PlusLigi! Czy taki wybór jest zaskoczeniem?
fot. FIVB
Reprezentant USA Taylor Averill jest siatkarzem Indykpolu AZS Olsztyn od 2021 roku.

Jakub Bednaruk w magazynie #7strefa wskazał trzech najlepszych środkowych obecnego sezonu PlusLigi. Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski i Taylor Averill to jego zdaniem trzej wyróżniający się siatkarze na tej pozycji. Ekspert Polsatu Sport uzasadnił obecność reprezentanta USA w tej trójce, analizując jedną z jego akcji...

Mateusz Bieniek z PGE Skry Bełchatów, Jakub Kochanowski z Asseco Resovii oraz Taylor Averill z Indykpolu AZS Olsztyn to zdaniem Jakuba Bednaruka trzej najlepsi środkowi w trwającym sezonie PlusLigi.

 

Zobacz także: Najsłynniejsze wykluczenia w polskiej siatkówce. "Prosiliśmy – Plamen, uspokój się" (WIDEO)

 

– Chwalę Averilla w tym sezonie. Dla mnie w trójce najlepszych środkowych PlusLigi. Bieniek, Kochanowski i Averill – bez dwóch zdań – wymienił bez wahania.

 

Ekspert Polsatu Sport w magazynie #7strefa przywołał pamiętną akcję z meczu Indykpol AZS Olsztyn – Aluron CMC Warta Zawiercie (3:0):

 

– Chwalimy go za blok, chwalimy go za atak, ale w tej sytuacji zrobił jeszcze coś innego. Proszę zobaczyć, jak popisał się w obronie i jeszcze zaatakował z pipe'a! Broni, atakuje... Gdy jest zdrowy, to jest kawał zawodnika – zaznaczył Bednaruk, analizując grę amerykańskiego środkowego.

 

Taylor Averill (rocznik 1992) do Indykpolu AZS Olsztyn trafił w 2021 roku z AS Cannes. W obecnym sezonie już pięciokrotnie był uznany za najlepszego zawodnika (MVP) spotkania. Zagrał w 20 meczach (75 setów), w których wywalczył 219 punktów.

 

Analiza Jakuba Bednaruka w załączonym materiale wideo:


RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie