LM siatkarzy: Jastrzębski Węgiel z kompletem zwycięstw w fazie grupowej!

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla z kompletem zwycięstw wygrali grupę A CEV Champions League.

Jastrzębski Węgiel wygrał z VfB Friedrichshafen 3:0 na zakończenie fazy grupowej Ligi Mistrzów siatkarzy. Już przed tym spotkaniem jastrzębianie mieli zapewnione pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans do ćwierćfinału, a drużyna z Niemiec drugą lokatę i grę w barażach.

W pierwszym secie, po wyrównanym początku (10:10), przewagę uzyskali goście (10:12, 12:15). Jastrzębianie błyskawicznie odrobili straty (16:15), później prowadzili 20:17, ale tym razem to ekipa z Niemiec zniwelowała różnicę (21:21). Końcówkę po swojej myśli rozegrali gospodarze. Skuteczny atak Fornala dał im piłkę setową (24:21), a dotknięcie siatki przez rywali zamknęło tę część meczu (25:22).

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli siatkarze VfB (3:6, 6:10). W środkowej części seta jastrzębianie mieli już pięć oczek straty (9:14), ale ruszyli w pogoń. Odrobili straty po asie serwisowym Trevora Clevenota (18:18), jednak w końcówce rywale znów odskoczyli (20:23). Sytuacja była trudna, ale goście zaczęli popełniać błędy. Stracili przewagę w jednym ustawieniu, przy zagrywkach Benjamina Toniuttiego. Po ataku Tomasza Fornala z przechodzącej piłki jastrzębianie mieli piłkę setową (24:23), a po chwili rozpoczęła się gra na przewagi. Gospodarze rozstrzygnęli ją na swą korzyść po mocnym ataku Clevenota (26:24).

Set numer trzy to dobre otwarcie jastrzębian (4:1, 10:6). Tym razem to goście musieli gonić wynik i dopięli swego (17:17). Gra obu ekip falowała... Siatkarze VfB uzyskali przewagę (21:23), ale gospodarze odrobili straty po asie serwisowym Jana Hadravy (23:23). Set znów zakończył się grą na przewagi i gospodarze znów wygrali tę wojnę nerwów. Jakub Macyra zakończył to spotkanie atakiem ze środka (28:26).

Skrót meczu Jastrzębski Węgiel - VfB Friedrichshafen:

Najwięcej punktów: Tomasz Fornal (14), Trevor Clevenot (13) – Jastrzębski Węgiel; Luciano Vicentin (16), Michał Superlak (10), Ziga Stern (10) – VfB Friedrichshafen. MVP: Tomasz Fornal.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla już wcześniej zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie A i awans do ćwierćfinału. W fazie grupowej odnieśli komplet zwycięstw i wywalczyli komplet punktów, osiągając następujące wyniki: Vojvodina NS seme Nowy Sad (3:0, 3:0), Montpellier HSC VB (3:1, 3:0), VfB Friedrichshafen (3:1, 3:0).

Jastrzębski Węgiel – VfB Friedrichshafen 3:0 (25:22, 26:24, 28:26)

Jastrzębski Węgiel: Benjamin Toniutti, Tomasz Fornal, Moustapha M’Baye, Jan Hadrava, Trevor Clevenot, Jakub Macyra – Jakub Popiwczak (libero) oraz Kamil Dębski, Stephen Boyer, Rafał Szymura. Trener: Marcelo Mendez.
VfB Friedrichshafen: Dejan Vincić, Ziga Stern, Andre Brown, Michał Superlak, Luciano Vicentín, Marcus Bohme – Blair Bann (libero) oraz Tim Peter, Aleksandar Nedeljković. Trener: Mark Lebedew.