Kolejny świetny mecz Novaka Djokovicia! Serb w półfinale Australian Open

Novak Djoković awansował do półfinału Australian Open

Novak Djokovic ponownie zachwycił kibiców podczas tegorocznego Australian Open. Serb pokonał Andrieja Rublowa 3:0 (6:1, 6:2, 6:4) i tym samym zapewnił sobie awans do półfinału wielkoszlemowej imprezy.

Już od początku spotkania Djoković dominował na korcie. Rublow miał spory problem, by obronić swój pierwszy gem serwisowy w meczu. Mimo to Serb nie zdołał już na starcie przełamać rywala. Był to jednak jedyny gem wygrany przez pochodzącego z Rosji tenisistę w tym secie. Djoković wygrał pierwszą część spotkania w 40 minut.

W drugim secie Rublow próbował stawiać się obecnie plasującemu się na piątym miejscu w rankingu ATP zawodnikowi. Mimo to doświadczony Serb bez większych problemów wykorzystywał błędy swojego rywala. Przeciwnika Djokovicia zaczęły ponosić emocje - kłócił się z sędzią i krzyczał do swojego sztabu trenerskiego, zasiadającego na trybunach. Ostatecznie 35-latek wygrał drugiego seta 6:2.

Ostatnia partia była bardziej wyrównana. Mimo to Djoković na początku seta bez problemu przełamał rywala, co zapewniło mu przewagę, potrzebną do wygrania ostatniej części meczu. Były lider rankingu ATP triumfował w trzeciej partii 6:4 i tym samym zapewnił sobie miejsce w półfinale Australian Open.

Jego kolejnym przeciwnikiem podczas wielkoszlemowego turnieju rozgrywanego w Australii będzie Tommy Paul. Amerykanin w ćwierćfinale pokonał swojego rodaka Bena Sheltona 3:1 (7:6, 6:3, 5:7, 6:4)

Novak Djoković - Andriej Rublow 3:0 (6:1, 6:2, 6:4)