MŚ piłkarzy ręcznych: Duńczycy zdeklasowali rywali w ćwierćfinale

Piłka ręczna
Piłkarze ręczni Danii pokonali Węgry 40:23 w 1/4 mistrzostw świata.

Piłkarze ręczni Danii pokonali w Sztokholmie Węgry 40:23 (21:12) w ćwierćfinale mistrzostw świata rozgrywanych w Polsce i Szwecji. Ich rywalem w piątkowym półfinale będzie zwycięzca spotkania Norwegia - Hiszpania.

Losy meczu praktycznie rozstrzygnęły się w pierwszej połowie. Skandynowie zaraz po przerwie, w ciągu 10 minut, zdobyli dziesięć bramek. Węgrzy w ostatnim kwadransie, wysoko przegrywając, często decydowali się na wycofanie bramkarza kosztem zawodnika z pola.

To drugi wynik w turnieju Duńczyków pod względem zdobytych bramek. Lepszy bilans zespół Nicolaja Jakobsena zanotował w spotkaniu z Belgią (43:28). Dania serię meczów bez porażki w MŚ powiększyła do 26.

Madziarom pozostała walka o miejsca 5-8, która będzie pomocna w wyłonieniu drużyn, które przystąpią do kwalifikacji olimpijskich.

Najwięcej bramek - dla Danii: Mathias Gidsel 9, Simon Pytlick 8; dla Węgier: Richard Bodo 6 i Mate Lekai po 6.